RSMPo/RPWiM, Rajd Ziemi Nowomiejskiej: Tyc z pierwszym zwycięstwem

RSMPo/RPWiM, Rajd Ziemi Nowomiejskiej: Tyc z pierwszym zwycięstwem

101 interakcji
Zwycięzcy Rajdu Nowomiejskiego 2018

Podaj dalej

Super KJS był najciekawszym elementem rywalizacji w 3. Rajdzie Ziemi Nowomiejskiej. Arkadiusz Tyc i Michał Iwiński w Subaru Imprezie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza (SKJS) oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur (SKJS).

W sobotę rozegrano prolog na starówce w Nowym Mieście Lubawskim. W SKJS próbę sportową najszybciej pokonali Damian i Patrycja Walczakowie w Subaru Imprezie, którzy jako jedynie zeszli poniżej 52 sekund. W niedzielę amatorzy rywalizowali na sześciu 4-kilometrowych odcinkach w pobliżu Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

Na porannej pętli Tyc z Iwańskim popisali się najlepszymi czasami na Wielkich Bałówkach i Tereszewie, ale przez straty na prologu ustępowali o 3,2 sekundy zwycięzcom poprzedniej rundy w Kwidzynie, Mariuszowi Rybińskiemu i Piotrowi Jamroziakowi (Mitsubishi Lancer Evo). Liderzy odpowiedzieli zwycięstwami oesowymi na drugiej pętli, powiększając przewagę nad rywalami w Subaru do 4,1 sekundy.

Na ostatniej pętli Rybiński poniósł stratę na jedynym przejeździe OS Lipowiec, oddając prowadzenie kierowcy spod Płocka. Tyc przypieczętował wygraną na ostatnim odcinku, pokonując rywala z Chwaszczyna łącznie o 13,4 sekundy. Nissanem Sunny GTI podium w klasyfikacji generalnej wywalczyli Tomasz Laskowski i Dariusz Piotrowski. Zwycięzcy klasy 4 popisali się najlepszym rezultatem na Lipowcu, pokonując tam triumfatorów SKJS-u o pół sekundy.

Metę SKJS osiągnęło 29 z 36 załóg. W K3 zwyciężyli Marek Wodarczyk z Oskarem Olszewskim, docierając Hondą Civic na czwartym miejscu w generalce. Mniej litrażowy Civic posłużył także Arturowi Kowalikowi i Rafałowi Chylińskiemu do wygranej w K2. W K1 Tymoteusz Jocz i Maciej Judycki w Fiacie Seicento bez problemu pokonali rywali w Fiatach 126p.

W klasie Gość wygrali jedyni posiadacze auta z napędem 4×4 (Subaru Impreza) Wojciech Elwart i Mateusz Radecki przed Wiktorem Mączkowskim i Tomaszem Korżyńskim (BMW E36). W trójce kierowców z licencją dojechała załoga kultowego Forda Capri, którego zaprezentowali Przemysław Sawicki i Jacek Nowogrodzki.

Ford Capri

Wyniki 3. Rajdu Ziemi Nowomiejskiej (SKJS)

Poz. Załoga Samochód Czas
1 Arkadiusz Tyc
Michał Iwiński
Subaru Impreza 12:03,4
2 Mariusz Rybiński
Piotr Jamroziak
Mitsubishi Lancer +13,4
3 Tomasz Laskowski
Dariusz Piotrowski
Nissan Sunny GTI +20,1
4 Marek Wodarczyk
Oskar Olszewski
Honda Civic +37,1
5 Tomasz Hildebrand
Paulina Szal
Opel Astra +54,3
6 Jakub Baran
Aleksander Baran
Citroën Saxo +1:00,1
7 Damian Walczak
Patrycja Walczak
Subaru Impreza +1:00,4
8 Krzysztof Samulewicz
Kamil Sierocki
Honda Civic +1:00,9
9 Radosław Oczkowski
Jakub Połomski
BMW E36 +1:08,7
10 Hubert Sagal
Michał Paziewski
Peugeot 206 +1:09,7

Rajd okręgowy

W wymaganym do rozegrania SKJS-u, rajdzie okręgowym wystartowały dwie załogi. Damian Jakubowiak z Magdaleną Milewską (Peugeot 206) pokonali o blisko minutę Roberta Cirockiego z Piotrem Pazdyką (Citroën C2). Załogi RO także jeździły na odcinkach o długości 4 kilometrów.

Zdjęcie główne: Rafał Dworak

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News