Czas na drugą rundę pucharu Śląska. Kogo zobaczymy w Gaszowicach?

Już w niedzielę odbędzie się druga runda Rajdowego Pucharu Śląska. Tym razem zawodników zobaczymy w malowniczych okolicach Gaszowic w powiecie Rybnickim. Co powinniście wiedzieć przed startem rajdu?

Czas na drugą rundę pucharu Śląska. Kogo zobaczymy w Gaszowicach?
Podaj dalej

Po pierwszej rundzie w Kuźni Raciborskiej liderem cyklu RPŚ jest Mariusz Blacha. Podium w najmocniejszej klasie kompletują obecnie Mirosław Macura oraz Piotr Żbikowski. Jeśli chodzi o ośkę, to tam prowadzi Kajetan Rak przez Marcinem Pogorzelskim i Kamilem Kawalcem.

fot. Wojciech Anusiewicz

W K2 w Kuźni Raciborskiej triumfował Janusz Stebel, w K1 równych nie miał sobie Tomasz Sanecznik, klasa BMW zakończyła się zwycięstwem Roberta Góreckiego, w Cento wygrał Mateusz Marczyk, zaś wśród Maluchów najlepszy był Bartłomiej Podżorski. Podczas pierwszej rundy RPŚ zadebiutowała też klasyfikacja zespołowa. Tam prowadzi Rally Team Sanecznik Rydułtowy.

fot. Wojciech Anusiewicz

Na liście zgłoszeń do imprezy w Gaszowicach widnieje 100 załóg. Jeśli chodzi o faworytów, to musimy wymienić pierwszą trójką z Kuźni Raciborskiej – Mariusza Blachę, Mirosława Macurę oraz Piotra Żbikowskiego. Z dobrej strony na pewno będzie chciał pokazać się też Kamil Hornik, który jeszcze parę lat temu nie miał sobie równych w imprezach amatorskich na śląsku cieszyńskim.

fot. Wojciech Anusiewicz

Jak zwykle niesamowicie ciekawie zapowiada się klasa 3, czyli najmocniejsza ośka. Tam nie zabraknie zwycięzcy pierwszej rundy – Kajetana Raka, ale są też m.in. Kamil Kawalec, Tomasz Sanecznik, Dawid Holeksa, czy Krystian Ożga. Łącznie do K3 zgłosiły się aż 22 załogi. Cała lista zgłoszeń: tutaj.

fot. Wojciech Anusiewicz

Z całą pewnością w okolicach Gaszowic będzie co oglądać. Przypominamy, impreza odbędzie się już w niedzielę, 12 maja. Zawodników na odcinkach specjalnych będziemy mogli oglądać od godziny 10.30. Strefa serwisowa zlokalizowana będzie przy OSP w Gaszowicach.

Przeczytaj również