Od września tańsze LPG w Polsce! Kierowcy będą jeździć za jeszcze mniejsze pieniądze

Od września tańsze LPG w Polsce! Kierowcy będą jeździć za jeszcze mniejsze pieniądze

Od września tańsze LPG w Polsce! Kierowcy będą jeździć za jeszcze mniejsze pieniądze

Podaj dalej

Bardzo długo nie było żadnych zmian w cenie LPG, ale w końcu to się zmieniło. I zmieniło się na lepsze, bowiem cena autogazu poszła w dół. Kierowcy zatem powinni od września tankować najtańsze paliwo na rynku w jeszcze korzystniejszej cenie. Takie inforamcje zapewne nie napawają tych, którzy zajeżdżają na stacje tankować olej napędowy i widzą coraz większą różnicę.

LPG tańsze we wrześniu

lpg stacja paliw
fot, freepik

Jeżeli jest grupa kierowców w Polsce, która nie ma powodów do narzekania na cenę paliwa, są to na pewno osoby jeżdżące na LPG. W Polsce tylko przez kilka tygodni cena autogazu mocno postraszyła. Był okres w drugim kwartale roku, że cena była na poziomie około 3,70 zł/l. To była ogromna kwota względem tego, że kilka miesięcy wcześniej tankowało się za około 2,50 zl/l.

Paradoks cały polegał na tym, że wszystkie ceny paliw poszły w górę i montaż oraz opłacalność LPG była wówczas największa. Mimo wszystko patrząc wtedy na cenę diesla czy benzyny nie można było narzekać. Dziś karta jest po stronie kierowców. Średnia cena LPG w Polsce jest na poziomie 3,19 zł/l, ale tak naprawdę można tankować dużo taniej.

Nie brakuje stacji paliw w Polsce, gdzie litr autogazu wynosi nieco ponad 2,80 zł/l. Obecnie cena hurtowa spadła o 5 groszy, a więc od września powinniśmy tankować jeszcze taniej niż w wakacje. Są zatem dalsze obniżki, które miejmy nadzieję, będą nam towarzyszyć ciągle. W końcu LPG słynie z tego, że jest tanim paliwem i niech tak pozostanie jak najdłużej.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Jesienią będzie drożej?

Właściciele samochodów z instalacją gazową nie powinni mieć większych obaw względem kolejnych miesięcy. Nawet jeżeli nadejdą podwyżki, to będą one niewielkie i na pewno nie odczujemy ich znacząco w kieszeni. Kwota 4 złote na pewno nam nie grozi, podobnie zresztą jak cena 3,50 zł/l. Zmiany mogą być kosmetyczne o kilkadziesiąt groszy.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News