Marcin Najman wydał oświadczenie w sprawie swojego prawo jazdy. ''Społeczeństwo straci, że nie kieruje samochodem''

Marcin Najman wydał oświadczenie w sprawie swojego prawo jazdy. ''Społeczeństwo straci, że nie kieruje samochodem''

Marcin Najman prawo jazdy

Podaj dalej

Marcin Najman znów ma problem, jeżeli chodzi o jego prawo jazdy. Były bokser, a obecnie zawodnik MMA złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, o czym donosi Super Express. Za swój czyn grozi mu nawet do 5 lat więzienia wedle polskiego prawa. Przez rok nie powinien bowiem wsiadać do samochodu za kierowcą i prowadzić pojazd.

Prawo jazdy Najmana na zakazie

Marcin Najman prawo jazdy 2

Sprawa ujrzała światło dzienne teraz, ale tak naprawdę do kontroli doszło ponad miesiąc temu w Warszawie. W trakcie kontroli funkcjonariusze poinformowali Marcina Najmana, że ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów, który został we wrześniu ubiegłego roku orzeczony na rok prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Częstochowie.

Teraz znanego ”sportowca” bardziej uważanego za celebrytę czeka kolejna sprawa. Sąd w Warszawie wszczął nowe postępowanie oparte o art. 244 Kodeksu karnego. Chodzi o niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Zakaz prowadzenia samochodu obowiązywał od września ubiegłego roku.

Najman wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Mówi, że nie zrozumiał wyroku tudzież orzeczenia sądu, jeżeli chodzi o to czy ma prawo jazdy czy nie, a bardziej czy może prowadzić samochód, czy nie. Jak można usłyszeć w oświadczeniu  – polskie społeczeństwo może stracić na tym, że nie będzie mógł poruszać się samochodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News