Policja kupuje nowe radiowozy - tym razem to... 7-osobowe SUV-y

Policja kupuje nowe radiowozy - tym razem to... 7-osobowe SUV-y

Podaj dalej

Po zainwestowaniu w całą flotę limuzyn BMW serii 3, MSWiA ponownie ogłasza przetarg na nowe auta. Tym razem nie będą to jednak wozy do ścigania piratów drogowych, lecz auta o wiele bardziej wygodne. Funkcjonariusze tym razem dostaną w swoje ręce duże, 7-osobowe SUV-y.

Policja zamierza w najbliższym czasie kupić aż 49 SUV-ów i crossoverów. Wszystkie pojazdy mają trafić do służby jeszcze w tym roku i – co ciekawe – będą nieoznakowanymi radiowozami.

Pojazdy zamawiane będą w trzech transzach

Zakupy przeprowadzone zostaną w trzech transzach. W pierwszej policja kupi 18 7-osobowych SUV-ów. W specyfikacji przetargowej czytamy, że chodzi o auta nieoznakowane, z silnikami o pojemności co najmniej 1,95 l i mocy 180 koni, mogące się rozpędzić do prędkości co najmniej 200 km/h.

W drugim rzucie policja kupi 17 mniejszych i słabszych 5-osobowych SUV-ów. W specyfikacji przetargowej widnieje, że mają mieć napęd 4×4 i silniki o mocy co najmniej 150 koni mechanicznych i pojemności 1,5 l.

Wreszcie na koniec policja dokupi 14 samochodów SUV lub crossover z silnikami o minimalnej pojemności 1,2 l i mocy minimalnej 110 koni mechanicznych.

Driftował BMW po mieście. Nie wiedział, że zanim jedzie policja

Auta, które trafią do policji mają mieć zamontowane czujniki parkowania, kamerę cofania, poduszki powietrzne z tyłu, system Android Auto/Apple Car Play oraz metalizowany lub perłowy lakier. Wygra oferta z najbardziej korzystną ceną i najlepszym współczynnikiem mocy do masy samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News