Policja dostanie nowe samochody

W ramach programu modernizacji służb mundurowych, w samej policji będzie wymieniona mniej więcej jedna trzecia taboru samochodowego – podkreślił w czwartek wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Policja dostanie nowe samochody
Podaj dalej

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji powiedział, że rząd realizuje program modernizacji służb, na który przeznaczono ponad 9 mld zł. W ramach tych rozwiązań budowane są m.in. nowe komendy, komisariaty, posterunki policji oraz kupowany jest nowy sprzęt i wyposażenie. – W samej policji w ramach tego programu wymienimy mniej więcej jedną trzecią taboru samochodowego – podkreślił wiceminister.

Nowe inwestycje związane są m.in. z modernizacją służb, która jest konieczna, by zapewniać coraz lepszą ochronę m.in. przed zdarzeniami o charakterze terrorystycznym. Nowe samochody to jednak także codzienne narzędzie policjantów, w tym tych z drogówki. Już teraz MSWiA realizuje kolejne dostawy nowych radiowozów, w tym takich, jak nowe BMW serii 3, które sukcesywnie trafiają na służbę we wszystkich województwach.

Przeczytaj również