Peugeot w Zurychu. Marka zaprezentowała swoje nowe modele

Peugeot podkreśla swoją obecność na Salonie Samochodowym w Zurychu. W trakcie wydarzenia zaprezentowano najnowsze modele zelektryfikowanej gamy, która dosadnie potwierdza ambicje i aspiracje marki na zostanie przodującym producentem modeli elektrycznych. Jednym z głównych gwoździ programu był Peugeot E-3008, który trafi do sprzedaży już na początku przyszłego roku. To jednak nie koniec atrakcji. Na przestrzeni 1-5 listopada zaprezentowano znacznie więcej, o czym już niebawem sami się przekonacie. Każdy z samochodów odznaczał się wyjątkowością, pokazując firmę z jak najlepszej strony.

Peugeot w Zurychu. Marka zaprezentowała swoje nowe modele
Podaj dalej

Peugeot w Zurychu. 

W dniach 1-5 listopada bieżącego roku na Salonie Samochodowym w Zurychu, Peugeot zadbał o to, aby zapaść ludziom w pamięci. Na przestrzeni ostatnich dni zaprezentowano najnowsze modele z gamy zelektryfikowanych pojazdów. Wśród nich znalazł się również prestiżowy i niezwykle innowacyjny Peugeot E-3008 zaprezentowano szerokiej publiczności podczas światowej premiery. Już teraz możemy wam zdradzić, iż będzie produkowany on jedynie we Francji i trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. 

Podczas ostatnich wydarzeń w Zurychu, Peugeot udowodnił, że jego ambitne plany stania się czołowym liderem wśród producentów modeli elektrycznych w segmencie popularnych samochodów w Europie do 2025 roku jest jak najbardziej realne. Chętni na własne oczy mogą zobaczyć oraz zapoznać się z najnowszymi technologiami Peugeota. Na stoisku francuskiego producenta znalazły się takie nowe egzemplarze jak: 

 • E-208
 • E-2008
 • E-308
 • E-3008 (w formie części światowej premiery)

Jakie nowe samochody Peugeota pojawiły się w Zurychu? 

 • Nowy PEUGEOT E-3008 

To w pełni elektryczny SUV typu fastback reprezentujący zbliżającą się nową erę mobilności. Nowy Peugeot oferuje imponujący zasięg do nawet 700 km, a czas samego ładowania wynosi 100 km zasięgu w 10 minut. Pojazd zapewnia doskonałą przyjemność z jazdy, wysokie osiągi, skuteczność oraz innowacyjne usługi mobilne takie jak: 

 • planer podróży 
 • inteligentne ładowanie
 • technologia Vehicle-to-Load 
 • aktualizacje oprogramowania Over The Air

Przyjemność prowadzenia na zupełnie innym poziomie zawdzięcza dzięki nowemu Peugeot Panoramic i-Cockpit. Zapewnia on panoramiczny, zakrzywiony 21-calowy ekran HD we wbudowanym centralnym ekranem dotykowym. Producent zdradził, że wspomniany model będzie produkowany wyłącznie w zakładzie Sochaux we Francji, a do samej sprzedaży trafi już na początku 2024 roku. 

 • Nowy PEUGEOT E-208

Zniewalający wygląd, bardziej sportowy design to jedna z wielu zalet tego samochodu. Największą z nich jest kokpit Peugeot i-Cockpit, który za sprawą nowinek technologicznych zwiększa przyjemność w trakcie jazdy. W połączeniu z nową gamą elektrycznych zespołów napędowych zamierza umocnić sukces swojego poprzednika. 

 • Nowy PEUGEOT E-2008 

Ten model marki już od ponad trzech lat nieprzerwanie jest prawdziwym bestsellerem na rynku SUV-ów. Jego nowsza wersja wkracza na nowy etap pod względem stylistyki, technologii oraz elektryfikacji napędu. Nowy silnik elektryczny o mocy 156 KM oraz zasięgu do 406 km zwiększa doznania odczuwane przez kierowców. 

 • Nowy PEUGEOT E-308

Został wyposażony w akumulator o pojemności 54 kWh. Obecnie dysponuje zasięgiem ponad 413 km. Jest również dostępny w rzadko oferowanej na rynku wersji nadwoziowej SW. Oferuje niezapomniany wygląd, doznania w trakcie jazdy, a także efektywność energetyczną, która należy do najwyższych w tym segmencie. 

Przeczytaj również