Fiat wkracza na rynek mieszkaniowy. Nowy model marki odegra w tym wszystkim ważną rolę

Fiat zaskakuje niecodzienną decyzją. Marka zamierza wkroczyć na rynek mieszkaniowy we współpracy z UNLMTD Real Estate. Wszystko po to, aby zamienić miasta w obszary rekreacyjne, w których każdy kierowca może w pełni cieszyć się jazdą. Już teraz wiadomo, że innowacyjny budynek powstanie w Stanach Zjednoczonych w 2024 roku wraz z amerykańską premierą Fiata 500e. Flota wspomnianego modelu zostanie udostępniona mieszkańcom w ramach oferty car-sharingowej. Jakie plany mają obie firmy wobec tak dużego projektu?

Fiat wkracza na rynek mieszkaniowy. Nowy model marki odegra w tym wszystkim ważną rolę
Podaj dalej

Fiat wkracza na rynek mieszkaniowy

fiat 500 ev cabrio samochod

FIAT na każdym kroku regularnie przypomina o misji, która wpływa na podejmowane przez markę działania. Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej to tylko jedno z wielu zadań przybliżających firmę do zmiany miast w obszary rekreacyjne. Zapewne wielu z was zadaje sobie pytanie: ale po co to wszystko? Otóż chodzi o to, aby kierujący mogli czerpać przyjemność z jazdy samochodem, który jednocześnie jest ekologiczny i podoba się każdemu. Z tego względu FIAT we współpracy z UNLMTD Real Estate postanowił wziąć się za realizację pionierskiego projektu. Polega ona na wybudowaniu w Stanach Zjednoczonych innowacyjnego kompleksu mieszkalnego. W głównym założeniu ma być on wyposażony we flotę modeli Fiat 500e dostępnych w ramach usługi car-sharingu. Na miejscu mają się też znaleźć stacje ładowania. Wszystko z myślą o mieszkańcach.

„FIAT jest marką uwielbianą na całym świecie, a dzięki naszej współpracy z UNLMTD mamy wyjątkową okazję, aby pokazać wszystko to, co FIAT reprezentuje: zrównoważoną mobilność z optymistycznym, zorientowanym na przyszłość stylem życia” – powiedział Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu w Grupie Stellantis. „Cieszymy się, że możemy przewodzić tej wyjątkowej współpracy podkreślonej przez jednoczesną inaugurację FIAT House i premierę nowego Fiata 500e w Ameryce Północnej na początku przyszłego roku”.

Zarówno FIAT jak i UNLMTD Real Estate dążą do zapewniania konsumentom bezpiecznej, ale jednocześnie zjawiskowej jazdy. Chodzi o pełną wrażeń podróż, w trakcie której kierowca może bez problemu korzystać z najnowocześniejszej technologii zapewniającej komfort i wysokie osiągi.

„Współpraca z marką FIAT w ramach wspólnego przedsięwzięcia stwarza wyjątkową okazję, aby przekroczyć granice  tradycyjnego projektu deweloperskiego”  – powiedziała Gabriella LoConte, dyrektor ds. rozwoju w UNLMTD Real Estate.  „Wyobrażamy sobie przyszłość, w której wszyscy korzystają z mobilności i  żyją radośnie pełnią życia, wykorzystując swoje możliwości. Z niecierpliwością czekamy na urzeczywistnienie tej wizji w dynamicznej lokalizacji, z której można w ciągu kilku minut dotrzeć na Manhattan przejeżdżając rowerem przez most George’a Washingtona lub równie łatwo dotrzeć do przepięknych szlaków turystycznych i spacerowych na urwiskach Palisade”.

Prawdziwy wzorzec mobilności nowej generacji!

2017-fiat-500
fot. FIAT

Każdy pozazdrości lokalizacji FIAT House, który ma się znajdować u podnóża mostu George’a Washingtona w Fort Lee w stanie New Jersey. Mieszkańców od Manhattanu będzie dzielić zaledwie krótki spacer. Miejsce to daje świetny dostęp do skrzyżowania aż ośmiu głównych autostrad, pięknych szlaków Palisades oraz licznych środków transportu. W skład tego wchodzi transport zbiorowy, ale też alternatywne rozwiązania w zakresie mobilności. To wszystko przekłada się na wygodne podróżowanie do i z New Jersey, Nowego Jorku, a nawet całej reszty świata. 

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania FIAT House, ponieważ na miejscu w ramach car-sharingu ma być dostępna w pełni elektryczna flota modeli Fiat 500e. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda dla mieszkańców, ale również frajda z jazdy po mieście.

Kompleks ponad 300 pięknie zaprojektowanych apartamentów typu studio będą dostępne na wynajem z jedną lub dwiema sypialniami oraz w pełni umeblowane. Cały obiekt będzie posiadać strzeżone lobby oraz liczne udogodnienia. W designie FIAT House nie zabraknie motywów i filozofii marki.

 

Przeczytaj również