Pijany uciekał Tico przed policją. Wiózł ciężarną kobietę i kilkuletnie dziecko

Pijany uciekał Tico przed policją. Wiózł ciężarną kobietę i kilkuletnie dziecko

Clipboard01

Podaj dalej

Ludzka bezmyślność nie zna granic, czego najlepszym przykładem jest kierowca Daewoo Tico, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją. Jak się później okazało – był pijany i wiózł kobietę w ciąży oraz 6-letnie dziecko.

Policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem jedną z ulic w Brodnicy postanowili zatrzymać kierowcę Tico, który zignorował patrol drogówki i nie zatrzymał się do kontroli. Pościg w trakcie którego kierowca łamał wszystkie możliwe przepisy trwał kilka minut.

W trakcie ucieczki, mężczyzna przekraczał dozwoloną prędkość, ignorował znaki drogowe, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, a także dla pasażerów, którzy z nim podróżowali.

Osobówka wyprzedza na przejściu dla pieszych tuż przed radiowozem. Policja nie reaguje, bo prowadził kumpel

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest doskonale znany funkcjonariuszom gdyż wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę po alkoholu. Podobnie było również w tym przypadku. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Najbardziej przerażające w tej historii jest jednak to, że nieodpowiedzialny 34-latek zdecydował się w tym stanie na podróż z kobietą w zaawansowanej ciąży i kilkuletnim dzieckiem. Sprawca trafił do aresztu i niebawem stanie przed sądem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News