Ott Tanak po zwycięstwie w Rajdzie Szwecji: Było wręcz nudno

Ott Tanak po zwycięstwie w Rajdzie Szwecji: Było wręcz nudno

100 interakcji

Podaj dalej

Po raz pierwszy w karierze Ott Tanak jest liderem Rajdowych Mistrzostw Świata. Do awansu przyczyniło się zwycięstwo w Rajdzie Szwecji, które Estończykowi przyszło dość łatwo.

Kierowca Toyoty Yaris WRC liderem zimowej rundy WRC został już od piątkowego poranka, gdy przejął prowadzenie od Thierry’ego Neuvillea (kierowca Hyundaia był najszybszy na czwartkowym superoesie w Karlstad). Gdy na drugiej pętli warunki uległy pogorszeniu, Estończyk liczył się ze stratami. Najpierw pierwszą lokatę przejął kolega zespołowy Jari-Matti Latvala, a potem Teemu Suninen (Ford Fiesta WRC), którzy utrzymał się na czele do końca dnia.

Ott Tanak: Wtedy i tak pojechaliśmy całkiem niezłą pętlę, będąc tylko kilka sekund za Teemu [Suninenem]. W sobotę od rana dawaliśmy z siebie wszystko, aby wywalczyć zwycięstwo przy minimalnym ryzyku. Mieliśmy dobry rytm w samochodzie i wtedy już poszło. Miejscami było może nawet trochę nudno, ponieważ nie byliśmy w walce. Samochód był wspaniały, wszystko działało. W tych warunkach mieliśmy radość z jazdy.

31-latek zaskoczył wszystkich wyraźnym zwycięstwem na końcowym Wolf Power Stage, co zapewniło mu komplet 30 punktów (25 za zwycięstwo + 5 bonusowych za PS). Wydawało się, że będzie to podejmowaniem niepotrzebnego ryzyka, ale kierowca z Saremy zapewniał, że wszystko było pod jego kontrolą.

Ott Tanak: Nie mogę powiedzieć, że podjąłem jakiekolwiek ryzyko. Starałem się pojechać dobrze. Pojechaliśmy prawie perfekcyjny odcinek, z dobrą linią i rytmem. To zadziałało wspaniale. Nie wiem jak było na początku [przejazdów rywali], ale myślę, ze mieliśmy dobrą pozycję na drodze. Staraliśmy się jak najlepiej, więc jestem szczęśliwy z wyniku.

W trakcie Rajdu Szwecji Tanak wygrał najwięcej, bo 6 z 19 odcinków specjalnych. Po dwóch rundach ma już ich 13. Drudzy w tym zestawieniu, Sebastien Ogier oraz Thierry Neuville wygrali od Rajdu Monte Carlo po 5 oesów.

Rajd Szwecji: Przekonywujące zwycięstwo Otta Tanaka. Jest liderem mistrzostw!

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News