ORLEN e-Tour de Pologne. Podsumowanie rywalizacji po 2 z 4 etapów. Tajemniczy "Stu" na drodze po tytuł?

ORLEN e-Tour de Pologne. Podsumowanie rywalizacji po 2 z 4 etapów. Tajemniczy "Stu" na drodze po tytuł?

Podaj dalej

Już w tę sobotę 23 maja czeka nas trzeci z czterech zaplanowanych etapów ORLEN e-Tour de Pologne. Tym razem kolarze amatorzy i sportowcy z Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się na trasie Yorkshire. A jak przebiegała dotychczasowa wirtualna rywalizacja?

ORLEN e-Tour de Pologne

Wirtualny debiut

W sobotę 9 maja byliśmy świadkami pierwszego z czterech etapów nowego cyklu ORLEN e-Tour de Pologne. W rywalizacji udział wzięło blisko 800 kolarzy rywalizujących na swoich domowych trenażerach. Na starcie nie zabrakło dużego grona sportowców z innych dyscyplin, wśród których najlepszy okazał się Robert Kubica. 

Robert Kubica i inni sportowcy, wśród których znalazł się m. in. Bartosz Zmarzlik, żużlowy mistrz świata, rywalizowali na trasie kolarskich mistrzostw świata w Richmond z 2015 roku. Kolarze mieli do pokonania 33 kilometry. Choć ideą zawodów jest krzewienie sportowego ducha i zabawa, wszyscy podeszli do rywalizacji bardzo poważnie. 

ORLEN eTour de POlogne

Według nieoficjalnych wyników 33-kilometrową trasę najszybciej pokonał kolarz pod pseudonimem „Stu Król WPWiK”, któremu zajęło to dokładnie 41 minut. Zaledwie sekundę później linię mety przekroczył Krzysztof Syposz, a podium uzupełnił Francuz, Gaetan Huck. 

Drugie zwycięstwo dla „Stu”

2. etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów rozegrany został 16 maja, a jego triumfatorem został po raz drugi z rzędu amator ukrywający się pod pseudonimem ”Stu”. Okazał się on najlepszy na ciężkim finiszu, zostawiając za swoimi plecami Krzysztofa Syposza i Szymona Rekitę.

870 kolarzy startujący w drugim etapie ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów miało do pokonania 37 kilometrów. Najbardziej wymagające było ostatnie siedem kilometrów, gdyż prowadziło 5-procentowym podjazdem pod wzniesienie Igls.

ORLEN e-Tour de Pologne

Na ostatnich kilometrach utworzyła się grupa kilku zawodowych kolarzy, a także zwycięzca pierwszego etapu, kolarz-amator ukrywający się pod pseudonimem „Stu”. Finisz był niezwykle emocjonujący, a zwłaszcza ostatnie 300 metrów.

Jako pierwszy zaatakował Szymon Rekita, reprezentujący na co dzień barwy zawodowej ekipy Leopard. I choć był niezwykle blisko zwycięstwa nagle zza jego pleców wyskoczył „Stu”, który po bardzo mocnym przyspieszeniu wygrał drugi etap rywalizacji. Na ostatnich metrach Rekitę wyprzedził jeszcze Krzysztof Syposz.

Robert Kubica może być zadowolony ze swojej dyspozycji, gdyż ukończył etap na 36. miejscu. Tym samym poprawił swój wynik sprzed tygodnia, gdy był 41. Kierowca F1 tym samym ponownie okazał się najlepszym z VIP-ów startujących w barwach Orlen Team. Bartosz Zmarzlik wypadł na trasie w Innsbrucku nieco słabiej i dojechał na metę jako 132. zawodnik.

ORLEN e-Tour de Pologne

Decydująca faza

W sobotę 23 maja kolarze amatorzy, a także zawodowcy będą się ścigać na trenażerach na wirtualnej trasie w Yorkshire. O zwycięstwo rywalizować będą między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik i Anita Włodarczyk z grupy sportowej ORLEN. Powalczyć z nimi będzie mógł każdy, kto ma trenażer smart i aplikację Zwift.

Po Richmond i Innsbrucku przyszedł czas na trasę w Yorkshire, gdzie odbyły się ostatnie mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Pamiętane przede wszystkim ze względu na deszczową pogodę i niespodziewane zwycięstwo Madsa Pedersena, młodego Duńczyka, który w ubiegłym roku błysnął także na Tour de Pologne zajmując trzecie miejsce na jednym z etapów. 

ORLEN e-Tour de Pologne

Tym razem na trasie w Yorkshire zostanie rozegrany trzeci etap ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów. Wirtualnemu wyścigowi towarzyszą jak najbardziej realne emocje, a walka stoi na najwyższym poziomie. Przekonują się o tym fani kolarstwa z wielu krajów, bo w poprzednim etapie startowali między innymi zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Japonii, Holandii, Niemiec, Irlandii, czy Włoch.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News