Nowy SUV Cupra Terramar przyłapany bez kamuflażu. Nowy hit Grupy VW już na drogach

Cupra od czasu oddzielenia się od Seata notuje świetne wyniki sprzedażowe jako osobna marka. Teraz na rynek wejdzie zupełnie nowy SUV, uzupełniający portfolio hiszpańskiego producenta. Dziś po raz pierwszy zobaczyliśmy model Terramar bez żadnego kamuflażu. Samochód otrzyma silniki spalinowe i ma wszystkie papiery na to, aby stać się absolutnym sprzedażowym hitem marki. 

Cupra Formentor. Nawet takie SUV-y sprzedają się lepiej niż Dacia Duster
Podaj dalej

Nowy SUV Cupra Terramar już na drogach 

nowy-suv-cupra-terramar
fot. Cupra

Nowy kompaktowy SUV Cupry jest ściśle powiązany z Volkswagenem Tiguanem, a jego premiera jest zaplanowana jeszcze na ten rok. Co ważne, samochód otrzyma silniki spalinowe, łagodne hybrydy, a także napęd hybrydowy plug-in. Hiszpański producent na ten rok planuje także premierę w pełni elektrycznego SUV-a o nazwie Tavascan. 

Od czasu, gdy Cupra oddzieliła się od Seata i stała się osobną marką, notuje bardzo dobre wyniki dla Grupy VW. Teraz hiszpańska marka może stać się jeszcze mocniejsza, gdy na rynek wejdzie zupełnie nowa linia SUV-ów. Jednym z nich jest Terramar, który dziś po raz pierwszy został zauważony bez żadnego kamuflażu. 

To swoista odpowiedź hiszpańskiego producenta na najnowszego VW Tiguana. I choć obydwa samochody korzystają z tej samej platformy MQB EVO Volkswagena, różnią się od siebie już na pierwszy rzut oka. Terramar wygląda dużo bardziej agresywnie i sportowo. Czy za tym będzie szła jednak dynamika jazdy? 

Wygląda świetnie i otrzyma silniki spalinowe 

Z przodu SUV wyróżnia się czarnym grillem i groźnie wyglądającymi reflektorami z trzema trójkątnymi LED-ami. Z tyłu znajdziemy tylny pasek świateł LED, który jest bardziej kanciasty niż w przypadku Volkswagena. Na zdjęciach widzimy też dyfuzor pod zderzakiem. 

Podobnie jak Tiguan, Terramar będzie oferował tylko miejsce dla pięciu osób. Będzie można skorzystać także z podobnej gamy silników spalinowych o pojemności 1,5 i 2 litrów. Niektóre będą miały łagodną hybrydę, ale dostępny będzie także napęd hybrydowy typu plug-in. Ten ma zapewniać nawet 113 km zasięgu czysto elektrycznego. W podstawie dostępny będzie 7-biegowy automat. W ramach opcji klienci będą mogli wybrać napęd na przód lub na wszystkie cztery koła. 

nowy-suv-cupra-terramar-2
fot. Cupra

Warto wspomnieć, że Cupra zaprezentowała już Terramara w postaci auta koncepcyjnego przed dwoma laty. Miało to miejsce razem z odsłonięciem modelu UrbanRebel (odpowiednika ID.2 Volkswagena) i Tavascana (odpowiednika ID.5). Terramar, nowy SUV Cupry, ma zadebiutować już w sierpniu tego roku. Samochód będzie budowany na Węgrzech razem z blisko powiązanym Audi Q3, czy Cuprą Formentor. 

Przeczytaj również