Volkswagen gotowy na premierę nowego Tiguana. Nowy SUV z chińskim DNA dostanie lepsze wyposażenie

Jak dowiedzieliśmy się z chińskich publikacji, ​​nowy Tiguan L firmy SAIC Volkswagen zostanie oficjalnie zaprezentowany 30 maja. Popularny SUV ma być dostępny na tamtejszym rynku w czterech konfiguracjach i z lepszym wyposażeniem niż europejski odpowiednik.

SUV Tiguan L 2024 PRO 380TSI _autohomecar__Chn R Line
Podaj dalej

Volkswagen szykuje premierę swojego popularnego SUV-a w Chinach

Według publikacji dostępnych w chińskich mediach, Tiguan L Pro firmy SAIC Volkswagen trafi na tamtejszy rynek w czterech konfiguracjach, a jego wygląd zasadniczo powraca do zagranicznego odpowiednika. Jednak konfiguracja wnętrza zostaje zmieniona. Co jeszcze wiadomo na temat tego modelu?

Jeśli chodzi o wygląd, nowy samochód można zakupić także ze sportowym przód R-Line. Ogólnie wygląd przód samochodu nawiązuje do najnowszego stylu projektowania Volkswagena. Osłona chłodnicy zajmuje niemalże cały przód pojazdu, zaś po obu stronach widać charakterystyczne wloty powietrza.

Jeśli chodzi o reflektory to producent zastosował inteligentne reflektory IQ.Light. Warto wiedzieć, że IQ.Light będzie obsługiwać wiele funkcji. Na przykład wskazanie szerokości pojazdu na wąskiej drodze, dynamiczne wspomaganie świetlne, pływające kierunkowskazy, efekty świetlne projekcji powitania/pożegnania itp.

Reflektory SUV-a po obu stronach połączono za pomocą paneli dekoracyjnych. Wersja R-Line wykorzystuje dużą powierzchnię z dekoracją w kształcie plastra miodu na dolnej ramce i jest wyposażona w logo „R” na osłonie chłodnicy. Zdecydowanie podkreśla w ten sposób sportowy charakter wersji samochodu.

Patrząc na nadwozie z boku, nowy SUV na chiński rynek nadal ma bardzo muskularną talię, i zachowuje harmonijne proporcje. Dla jego podkreślenia klienci otrzymają do wyboru dodatkowo koła w rozmiarze 18/19 cali.

Jeśli chodzi o tył Volkswagena Tiguana L, to wykorzystuje błyszczące, punktowe światło na całej długości, które obsługuje m.in. trzy rodzaje animowanych efektów świetlnych. Po włączeniu gwarantuje dobrą rozpoznawalność i podkreśla moc technologii oferowanych w tym w modelu.

W najbogatszej wersji tylny zderzak ma dekoracyjny panel o strukturze plastra miodu, który harmonizuje z takim samym wykończeniem przodu. Dodatkowo ozdobiono go czerwonymi listwami ozdobnymi na krawędziach.

Wnętrze Tiguana L Pro jest lepiej wyposażone niż wersja europejska

Jeśli chodzi o wielkość nadwozia, długość, szerokość i wysokość nowego Tiguana L, to wynoszą one odpowiednio 4735/1842 (1859)/1682 mm. Przy czym rozstaw osi wynosi 2791 mm.

Jeśli chodzi o wnętrze, to ogólny design nowego samochodu podkreśla sportowy charakter i technologię Volkswagena. Jednak jest lepiej wyposażone niż wersja zagraniczna. To dlatego, że oprócz 15-calowego centralnego ekranu sterowania + 10,3-calowego cyfrowego wyświetlacza, SUV otrzyma 11,6-calowy ekran rozrywkowy dla pasażera z przodu.

Sam układ wnętrza zakłada miejsca dla 5 osób. Konstrukcja sterowania skrzyni biegów doczekała się zmian. Zastosowano bowiem pokrętło zamiast dźwigni. Fotele i konsolę środkową ozdobiono niebieskimi szwami. W topowym modelu oba te elementy są wykonane z materiału Alcantara, co podkreśla wyrafinowany sportowy charakter. Dodatkowo środkową część podłokietników tylnych siedzeń nowego samochodu można złożyć. To ułatwia dostęp do przedmiotów w bagażniku samochodu.

Jeśli chodzi o konfigurację modelu, to nowy SUV na rynek chiński wyposażono:
– w elektryczne fotele kierowcy i pasażera,
– pamięć ustawień foteli,
– 12-kierunkową elektryczną regulację przednich foteli,
– bezprzewodowe ładowanie telefonu komórkowego,
– obrazowanie panoramiczne 360 ​​stopni,
– ogrzewanie kierownicy i wyświetlacz HUD przezierny,
– Apple CarPlay, Baidu CarLife, Huawei HiCar,
– system utrzymywania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat ACC,
– system monitorowania odległości od pojazdu itp.

Wnętrze nowego samochodu można uatrakcyjnić podświetleniem w różnorodnych trybach do wyboru w zależności od nastroju. Centralne pokrętło oprócz trybu jazdy obsługuje także ustawienia regulacji głośności dla 12-głośnikowego systemu dźwiękowego Harman Kardon.
Pasażerowie z tyłu mogą samodzielnie regulować poziom temperatury i nawiewu w poszczególnych strefach i mają w zasięgu dwa porty ładowania typu C. Topowy model 380 TSI zapewnia m.in. dodatkowo zapach w samochodzie, masaż fotela kierowcy i pasażera, a także inteligentne funkcje wspomagania jazdy.

Tiguan L 2024 PRO 380TSI wnętrze _autohomecar__Chn
Tiguan L 2024 PRO 380TSI wnętrze foto: Autohomecar

Jakie moce pod maską nowego SUV-a dla chińskich klientów marki?

Jeśli chodzi o moc Tiguana L Pro, to otrzyma on czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem 2.0T. Może on osiągać maksymalną moc 137 kW lub 162 kW i maksymalny moment obrotowy 320 Nm, lub 350 Nm.

Najlepiej wyposażony model 380TSI otrzyma napęd na cztery koła. Ponadto będzie oferował cztery tryby jazdy: ekonomiczny, komfortowy, sportowy i spersonalizowany.

Najwyższa wersja 380TSI z napędem na cztery dostanie dodatkowo dwa tryby: terenowy i do jazdy po śniegiu. Tiguan L PRO współpracuje z DJI Automotive w celu zapewnienia funkcji wspomagania jazdy L2+ i jest wyposażony w inteligentny system wspomagania jazdy IQ.Pilot.
Ceny modelu w Chinach nie ujawniono. Premiera na chińskim rynku nastąpi 30 maja 2024 roku. Wtedy dowiemy się więcej na ten temat.

Przeczytaj również