Nocna akcja ITD na A1. Rekordzista ważył z ładunkiem 90 ton

Nocna akcja ITD na A1. Rekordzista ważył z ładunkiem 90 ton

Podaj dalej

Pięć przeładowanych ciężarówek zatrzymali kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na autostradzie A1 podczas wspólnych działań z policją. Najcięższa przewoziła maszynę budowlaną. Ważyła ponad 90 ton. Transporty bez wymaganych zezwoleń wstrzymano. Przewoźnikom grożą wysokie kary pieniężne.

Działania, których celem było przede wszystkim wycofanie z ruchu przeciążonych pojazdów przeprowadzono w nocy z wtorku na środę (13-14 sierpnia). Na wagę ITD skierowano cztery ciężarówki przewożące kontenery z ładunkiem i jedną z maszyną budowlaną – tak zwaną palownicą.

Wszystkie zatrzymane pojazdy ważyły znacznie więcej niż zezwalają przepisy, a kierowcy nie mieli wymaganych w takich przypadkach zezwoleń. Ciężarówki z kontenerami ważyły od 53,5 tony do 69,9 tony zamiast 40 ton. Niechlubnym rekordzistą wagowym był ciągnik siodłowy z naczepą, na której znajdowała się palownica. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył nieco ponad 90 ton.

Śmieci z Niemiec trafiły do Polski. ITD przechwyciło transport z odpadami komunalnymi

Wszystkie kontrole przeładowanych ciężarówek bez wymaganych zezwoleń zakończyły się ukaraniem kierowców mandatami i wszczęciem postępowań administracyjnych wobec przewoźników w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych. Ciężarówki z kontenerami mogły odjechać po przeładowaniu nadmiaru towaru na inne pojazdy. Natomiast ciężarówka przewożąca maszynę budowlaną trafiła na parking strzeżony do momentu uzyskania przez firmę transportową wymaganego zezwolenia.

ITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News