Niewidomy kierowca pokonał rewelacyjne okrążenie na torze Top Gear

Niewidomy kierowca pokonał rewelacyjne okrążenie na torze Top Gear

Podaj dalej

Pozornie niewykonalne zadanie na torze testowym Top Gear udało się za sprawą Toyoty GT86 i niezwykle odważnego instruktora siedzącego na fotelu pasażera.

Głównym bohaterem tej historii jest dr Amit Patel, który stracił wzrok w wypadku w 2013 roku. Do tego czasu wykonywał pracę kierowcy karetki i lekarza pierwszego kontaktu.

Od czasu wypadku Petel musiał jednak pożegnać się ze swoją pasją do samochodów. Na pomoc ruszył jednak brytyjski oddział Toyoty. Patel otrzymał szansę powrotu za kierownicę i to nie w byle jakim miejscu. O przejażdżce na kultowym torze testowym Top Geara marzy każdy entuzjasta motoryzacji.

Obecnym samochodem Top Gear dla gwiazd jest Toyota GT86. Właśnie za sterami takiego samochodu zasiadł niewidomy Amit Patel.

W poniższym filmie możemy zobaczyć przygotowania, informacje zza kulis, świetne umiejętności kierowcy, który mimo swojej niepełnosprawności bez większego problemu wyprowadza samochód z poślizgu.

Dr Amit Patel zdecydował się na czerpanie przyjemności z jazdy w pełni. To oznaczało tylko jedno – Toyota GT86 w jego rękach nie miała łatwego życia.

Niewidomy doktor pokonał okrążenie w czasie 1 minuty i 46 sekund. Tym samym na 19 osób które pokonało tor w GT86 w Top Gearze uplasował się na… 9 miejscu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News