Niewidomy kierowca pokonał rewelacyjne okrążenie na torze Top Gear

Niewidomy kierowca pokonał rewelacyjne okrążenie na torze Top Gear

blind-driver-gets-to-5_800x0w

Podaj dalej

Pozornie niewykonalne zadanie na torze testowym Top Gear udało się za sprawą Toyoty GT86 i niezwykle odważnego instruktora siedzącego na fotelu pasażera.

Głównym bohaterem tej historii jest dr Amit Patel, który stracił wzrok w wypadku w 2013 roku. Do tego czasu wykonywał pracę kierowcy karetki i lekarza pierwszego kontaktu.

Od czasu wypadku Petel musiał jednak pożegnać się ze swoją pasją do samochodów. Na pomoc ruszył jednak brytyjski oddział Toyoty. Patel otrzymał szansę powrotu za kierownicę i to nie w byle jakim miejscu. O przejażdżce na kultowym torze testowym Top Geara marzy każdy entuzjasta motoryzacji.

Obecnym samochodem Top Gear dla gwiazd jest Toyota GT86. Właśnie za sterami takiego samochodu zasiadł niewidomy Amit Patel.

W poniższym filmie możemy zobaczyć przygotowania, informacje zza kulis, świetne umiejętności kierowcy, który mimo swojej niepełnosprawności bez większego problemu wyprowadza samochód z poślizgu.

Dr Amit Patel zdecydował się na czerpanie przyjemności z jazdy w pełni. To oznaczało tylko jedno – Toyota GT86 w jego rękach nie miała łatwego życia.

Niewidomy doktor pokonał okrążenie w czasie 1 minuty i 46 sekund. Tym samym na 19 osób które pokonało tor w GT86 w Top Gearze uplasował się na… 9 miejscu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News