Nie zdała na prawo jazdy ponad 100 razy. Może pora na wprowadzenie limitu prób?

Nie zdała na prawo jazdy ponad 100 razy. Może pora na wprowadzenie limitu prób?

e6da602e745fd2edeb1e696b4cef651e

Podaj dalej

„Gazeta Wyborcza” przytoczyła wczoraj budzącą grozę informację. Pewna kobieta próbowała zdać egzamin na prawo jazdy ponad 100 razy, ale to nie jest główny problem.

Kłopot będzie wtedy, gdy ta pani wreszcie zda! Tyle niepowodzeń może świadczyć o braku pewnych predyspozycji do prowadzenia samochodu. Nie każdy bowiem, nie w każdym wieku się do tego świetnie nadaje. Niezłomność charakteru jest może i godna podziwu, ale za tym nie idzie chyba umiejętność wyciągania odpowiednich wniosków.

Choć z pewnością na naszych drogach spotkamy tysiące brawurowych patoli, którzy są bardziej niebezpieczni od antybohaterki tej historii, to jednak może warto ustawowo przyhamować zapędy niektórych do samodzielnego prowadzenia pojazdów. To powinno być jak z logowaniem się na konto w banku. Po iluś tam nieudanych próbach trzeba sobie darować (np. chociaż na jakiś czas).

Może w międzyczasie jakieś obowiązkowe treningi na koncentrację, podzielność uwagi, odporność na stres? Tak naprawdę to chyba największa bolączka oblewających, a nie fakt, że „nie umieją jeździć”. Podstawowe umiejętności manualne nie są niczym wybitnym, ale już odblokowanie psychiczne często bywa nie do samodzielnego przeskoczenia.

Swoją drogą, kurs na prawo jazdy, ponad 100 egzaminów, po drodze pewnie jakieś jazdy doszkalające. Niezłomna kursantka musiała zainwestować w ten projekt ze 25 tysięcy złotych. Szkoda jakby tyle kasy poszło w błoto, ale wydaje się, że na zorientowanie się w sytuacji miała wystarczająco dużo czasu.

46-latka postanowiła zdać prawo jazdy. Już na placu manewrowym zraniła nastolatkę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News