Znakomite wieści dla tankujących diesel, benzynę i LPG na Orlenie! Polacy będą zachwyceni widząc takie liczby

Znakomite wieści dla tankujących diesel, benzynę i LPG na Orlenie! Polacy będą zachwyceni widząc takie liczby

Ceny paliw na Orlenie po obniżce akcyzy

Podaj dalej

Kierowcy, którzy lubią tankować diesel, benzynę lub LPG na stacjach PKN Orlen mają nowe powody do zadowolenia. Największy polski koncern paliwowy przedstawił liczby, które wprawią zachwyt każdego Polaka. Mamy bowiem nowy rekord, którego do końca nikt się nie spodziewał.

Historyczny rekord

Mocna pozycja PKN Orlen leży w interesie każdego Polaka. Wiele osób zastanawia się jednak czy w związku, np. z kosztownym sponsoringiem w Formule 1, wyniki finansowe spółki będą dobre. Okazuje się, że F1 oraz wiele innych projektów sponsoringowych zwracają się z nawiązką.

Jak wynika z przedstawionych wyników za 2021 r., PKN Orlen wypracował rekordowy zysk 11,2 miliardów złotych netto! Tak dobrego rezultatu nie było nigdy w historii. Co ważne, globalna promocja PKN Orlen była bardzo ważna, bo niemal połowa (45,5 proc.) udziału przychodów ze sprzedaży pochodzi z rynków zagranicznych.

Co było kluczowe?

Znakomite wyniki to jednak nie tylko sprzedaż paliw na stacjach. Zyski z rodzimych stacji stanowiły tylko 13% udziału w zysku operacyjnym. Najistotniejsze, bo z udziałem 56,9 proc. były kluczowe obszary rozwoju. Mowa o energetyce i petrochemii, która w strukturach PKN Orlen rozwija się w zawrotnym tempie.

„To też potwierdzenie, że mieliśmy rację budując silny koncern multienergetyczny i stawiając mocny nacisk na energetykę oraz petrochemię, czyli perspektywiczne segmenty, których nie posiadają inne spółki” – ocenił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. „To nasza przewaga. Stabilność finansowa pozwala nam systematycznie zwiększać nakłady na inwestycje. W zeszłym roku na realizację strategicznych projektów przeznaczyliśmy niemal 10 mld zł” – dodał.

Daniel Obajtek ostro reaguje na ceny paliw
fot. materiały prasowe

„Nasze inwestycje generują nowe miejsca pracy wpływając na koniunkturę gospodarczą” – podkreślił szef Orlenu. „W tym roku jeszcze mocniej koncentrujemy się na rozwoju energetyki, przede wszystkim odnawialnych źródeł energii oraz zeroemisyjnej technologii jądrowej, ponieważ to gwarantuje długoterminowe bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski” – zapewnił.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News