To, co potrafią ci mechanicy z Polski robi ogromne wrażenie. Zobacz jak robotę warsztatową ogarniają nasi mistrzowie

Oglądanie mistrzów swojego fachu przy pracy zazwyczaj jest niezwykle imponujące. W najbliższych dniach na Poznań Motor Show będzie można podziwiać zdolności najlepszych specjalistów od serwisowania pojazdów. W ramach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zobaczymy fachowców z naprawdę wielu dziedzin.

Mechanicy mistrzostwa
Podaj dalej

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Platinum ORLEN OIL.

Mechanicy zmierzą się w ekscytujących kategoriach

Poznański event rozpocznie się już w czwartek, 30 marca. Pierwszego dnia w Strefie Platinum ORLEN Oil (hala nr 7 MTP) od 11:00 do 15:30 będzie można podziwiać uczestników zmagań w kategoriach Młody Mechanik oraz Elektromobilni. Obserwowanie konkurencji może być nie tylko ciekawe, ale i budujące. W nadchodzących latach rynek będzie potrzebował nowych, jak najlepszych mechaników. Zwłaszcza tych, którym nieobce są samochody elektryczne. Ich liczba w Polsce z roku na rok jest coraz większa, a fachowcy od tych nowoczesnych pojazdów będą bezcenni.

Polski mechanik
fot. freepik.com – senivpetro

Kolejnego dnia, czyli w piątek, 31 marca do rywalizacji staną uczestnicy aż trzech kategorii. Zobaczymy jak radzą sobie finaliści kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych oraz Młody Lakiernik. Każdy, kto przyjdzie zobaczyć choćby fragment rywalizacji, przekona się jak zdolną mamy młodzież w Polsce. Z roku na rok mechanicy od tak specjalistycznych maszyn oraz najlepsi lakiernicy są bardzo poszukiwani.

Weekend z mistrzami

Natomiast w sobotę, 1 kwietnia przypada popularny Prima Aprilis. Jednak na mistrzostwach mechaników żartów nie będzie wśród rywalizujących w kategoriach Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Motocyklowy. W tej pierwszej grupie będzie można podziwiać doświadczonych fachowców przy często skomplikowanej pracy. Zaś sprawdzanie umiejętności mechaników motocyklowych to dość nowa kategoria, która wymaga naprawdę specjalistycznej wiedzy. Dla polskiej młodzieży nie są to jednak rzeczy, których nie byłaby w stanie ogarnąć.

Finały - XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2023
graf. materiały prasowe

Po trzech dniach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników hala nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich nie opustoszeje. W niedzielę, 2 kwietnia od 10:00 do 18:00 będą odbywać się tam konkursy w Strefie Platinum ORLEN OIL, podobnie jak we wcześniejsze dni. Na niedzielę zaplanowano też finał Plebiscytu Mistrzowie Motoryzacji (11:00-12:45). W trakcie mistrzostw będzie można spotkać znanych kierowców rajdowych Orlen Team. Do Poznania przyjadą Kuba Przygoński (30.03), Miko Marczyk (31.03 i 02.04) oraz Kajetan Kajetanowicz (01.04).

Przeczytaj również