To będzie teraz największy hit w Polsce! Za śmieszne pieniądze każdy może poprowadzić prawdziwy bolid F1 Williams [CENNIK]

To będzie teraz największy hit w Polsce! Za śmieszne pieniądze każdy może poprowadzić prawdziwy bolid F1 Williams [CENNIK]

Formula Drive - Poprowadź Bolid F1

Podaj dalej

Jazda bolidem F1 to marzenie wielu miłośników motoryzacji, które może spełnić w zasadzie każdy. Polacy chcący spróbować się w takiej maszynie musieli jeździć na specjalne i drogie eventy do Szwecji, Finlandii czy Włoch. Jednak w końcu będzie można to zrobić w Polsce, ponieważ tego lata zaplanowano przełomowy event – „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”!

Kto sprowadził F1 do Polski?

Pomysłodawcą i twórcą eventu jest Grzegorz Rożalski, czyli kierowca wyścigowy, pasjonat sportów ekstremalnych, wizjoner oraz biznesmen. Ponad 10 lat temu stworzył markę, której idea wydawała się w Polsce egzotyczna, pomimo swojej popularności w Stanach Zjednoczonych. Tą marką był Prezentmarzeń, który oferuje prezenty w formie niezapomnianych przeżyć, wrażeń i adrenaliny.

Grzegorz Rożalski - CEO Emotivo

Pomysł był strzałem w dziesiątkę, ale Grzegorz jednak nie osiadł na laurach. Zaczął pracę nad stworzeniem kolejnych marek — GO-Racing oraz exp-pro. W lutym 2022 roku zostało otwarte Funzeum w Gliwicach, którego głównym inwestorem było Emotivo. Teraz wynikiem ciągłego rozwoju oraz osiągania kolejnych celów, jest praca nad czymś, czego w Polsce jeszcze nikt nie dokonał. To komercyjne jazdy za kierownicą prawdziwego bolidu F1.

„Niepowtarzalne i ekstremalne emocje, jakich doświadczyłem na Torze Anderstorp przerodziły się w decyzję” – wyznał Grzegorz Rożalski, CEO Emotivo Sp. z o.o. „Jeśli realizacja takich jazd jest możliwa w Szwecji czy Finlandii, to musi być też możliwa w Polsce” — dodał. Choć takie stwierdzenie może brzmieć banalnie, to słowa udało mu się przekuć w czyny.

Formula Drive - Bolid F1 Williams FW29
fot. formula-drive.pl

Niesamowita ścieżka rozwoju

Miłość do motorsportu oraz doświadczenie kierowcy wyścigowego sprawiły, że pomysł na kolejną markę stał się nie tylko celem, ale i marzeniem Grzegorza Rożalskiego. Przez cały czas rozwoju brandu Formula Drive, nie tylko osobiście koordynował pracę zespołu, ale i pracował razem z nim. Owocem kilku miesięcy wizyt i rozmów biznesowych było rozpoczęcie współpracy z firmami z siedmiu europejskich państw. Konkretnie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Szwecji i Polski.

Podczas prac nad tą marką, wraz z zespołem, pokonał wiele wyzwań. Zaczęto od zakupu czterech bolidów Renault 2000, chociaż wydawało się, że na rynku wtórnym były tylko dwa. Formula Drive nabyła też dwuosobowy bolid F1, mimo że najczęściej są to samochody jednomiejscowe. Zespół techniczny stworzył też symulator F1, który porusza się w dwóch osiach, czego w Europie Wschodniej nikt jeszcze nie dokonał. Na sam koniec, Formula Drive nawiązała współpracę z zespołem Johana Rajamäkiego ze Szwecji, choć ten team był teoretycznie konkurencją.

„Event Formula Drive to wydarzenie dla prawdziwych fanów motorsportu” – przekonuje Grzegorz Rożalski, , pomysłodawca i twórca formula-drive.pl. „Będzie on niecodzienną okazją, aby poprowadzić maszynę z silnikiem o mocy 650 km, a konkretnie bolid F1 Williams FW29. W ramach eventu zagwarantowaliśmy całodniowy pakiet szkoleń z jazdy torowej, jazdy bolidami Renault 2000 oraz jazdy bolidami F1. Po blisko roku wytężonych prac pozostało nam już tylko, razem z innymi pasjonatami F1, zasiąść za kierownicą i poczuć emocje niczym Nico Rosberg i Alexander Wurz. Warto zauważyć, że na tegoroczną imprezę pozostały już tylko 62 miejsca” – zdradza szef Emotivo.

Kiedy można pojeździć F1 w Polsce?

Formula Drive, czyli event umożliwiający poprowadzenie bolidu F1 odbędzie się już tego lata. Jazdy zaplanowano w dniach 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca na Torze Silesia Ring. Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce. Dzięki ulokowaniu jazd w naszym kraju, koszty uczestnictwa są w naprawdę przystępnej cenie.

Formula Drive na Silesia Ring
fot. formula-drive.pl

Więcej informacji, cennik i rezerwacja miejsc na https://www.formula-drive.pl/.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News