Ten nowy, tani SUV z Polski to teraz wielki hit! Kosztuje niewiele, a mimo to można go teraz kupić w promocyjnej cenie

Ten nowy, tani SUV z Polski to teraz wielki hit! Kosztuje niewiele, a mimo to można go teraz kupić w promocyjnej cenie

Jeep Avenger - SUV z Polski

Podaj dalej

Po raz pierwszy w historii plebiscytu European Car of the Year nagrodę zdobył samochód marki Jeep. Jest to o tyle ciekawe, że jury nagrodziło model produkowany w Polsce. Miano Europejskiego Samochodu Roku 2023 zdobył Jeep Avener, czyli pierwszy model tej marki z napędem elektrycznym (BEV).

Wygrana z dużą przewagą

Avenger trafił na krótką listę wraz z finałową szóstką, którą można określić jako mocną konkurencję. Ostatecznymi rywalami były: Kia Niro, Nissan Ariya, Peugeot 408, Renault Austral, Subaru Solterra/Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID Buzz.

Jeep Avenger 2022
fot. Jeep

O zwycięstwie zadecydowały głosy niezależnego zespołu 57 jurorów pochodzących z 22 krajów i z dziewięciu wydawnictw motoryzacyjnych. Avenger uzyskał 328 punktów i uznano go za najlepsze auto Europy w 2023 roku przez 21 członków jury. To dało mu 87 punktów przewagi nad drugim w rankingu samochodem. Jurorzy ze wszystkich krajów poza jednym sklasyfikowali Avengera w pierwszej trójce z miejscem na podium.

Wynik ogłoszono w zeszyły piątek, czyli 13 stycznia podczas salonu samochodowego w Brukseli.

SUV z Polski przeciera szlak

Wprowadzenie na rynek Jeepa Avengera w Europie oznacza początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep. To fala BEV, w ramach której do 2025 r. na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne.

Jeep Avenger 2022
fot. Jeep

Nowy Avenger to kompaktowy SUV mierzący zaledwie cztery metry, który pozycjonuje się w szybko rosnącym, drugim pod względem wielkości, europejskim segmencie B-SUV.

Zwinny, reaktywny i przyjemny w prowadzeniu, Jeep Avenger oferuje dynamiczne osiągi. Jest to możliwe dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy SUV jest przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, poszukujących modelu o kompaktowych wymiarach i najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Ile przejdzie i za ile go kupimy?

Avenger oferuje 400 km zasięgu zgodnie z normą WLTP, który w cyklu miejskim zwiększa się do 550 km*. Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh.

Jeep Avenger 2022
fot. Jeep

Kontynuując sukces ekskluzywnej 1st Edition, w pełni wyposażonej wersji premierowej, której 8 000 sztuk sprzedano po premierze na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku, można teraz składać zamówienia na całą gamę Jeepa Avengera. Pierwsze dostawy mają dotrzeć w drugim kwartale tego roku.

W Polsce Jeep Avenger jest oferowany w konkurencyjnej cenie, bo nawet 147 000 zł. Taka promocyjna cena jest możliwa dzięki rządowym dopłatom do zakupu aut elektrycznych, co ułatwia klientom przejście na napęd elektryczny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News