Polacy, którzy mają tę specjalizację w szkole, mogą zarabiać najlepiej. W tej przyszłościowej dziedzinie mamy już mistrzów

Polacy, którzy mają tę specjalizację w szkole, mogą zarabiać najlepiej. W tej przyszłościowej dziedzinie mamy już mistrzów

Mistrzostwa Mechaników 2023 - Elektromobilni - Podium

Podaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że w przyszłości najlepiej płatne mogą być stanowiska, na które będzie spore zapotrzebowanie i mało wykwalifikowanej kadry. Jednym z pewniaków przyszłości jest ekspercka wiedza o elektromobilności, zwłaszcza wśród mechaników. Dziś na XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników wyłoniono tytuł właśnie w tej przyszłościowej kategorii Elektromobilni.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Platinum ORLEN OIL.

Mistrzowie z zieloną kartą

Finały odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie w ten weekend zorganizowano Poznań Motor Show. W strefie Platinum ORLEN Oil finaliści, czyli najzdolniejsza młodzież z całego kraju rywalizowała między sobą. Eksperci sprawdzali wiedzą teoretyczną, a także dawali do rozwiązania zadania praktyczne. Wśród młodych mechaników widać było przede wszystkim ogromne zaangażowanie, ponieważ to była już bezpośrednia rywalizacja o mistrzostwo Polski.

Triumfatorami XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Elektromobilni okazali się Oliwer Jeger i Piotr Żelawski. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu dostali się na finały dzięki najlepszemu rozwiązaniu testów w specjalnej „Akcji Wodór”, w której można było wywalczyć przepustkę na finały. Oliwer i Piotr wykorzystali tę wielką szansą, zdobywając pierwsze miejsce.

Komu zabrakło najmniej do zwycięstwa?

Mistrzostwa Mechaników 2023 - Elektromobilni - Podium
fot. Kamil Wrzecionko

Drugie miejsce wywalczyli Jakub Sikorski i Piotr Głowacki. Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy w półfinałach zajęli 14. miejsce. Jednak decydująca rozgrywka poszła im znacznie lepiej i otarli się o mistrzostwo. Podium skompletowali Dominik Fic i Mateusz Kowal. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie powtórzyli tym samym swój świetny rezultat z półfinałów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News