Od 7 września w Polsce tyle dokładnie kosztują diesel, benzyna i LPG. Te nowe ceny paliw to spore zaskoczenie [RAPORT]

Od 7 września w Polsce tyle dokładnie kosztują diesel, benzyna i LPG. Te nowe ceny paliw to spore zaskoczenie [RAPORT]

diesel zima unia europejska zakaz powietrze

Podaj dalej

Rewelacyjne wieści dla kierowców. Po pierwszym tygodniu września na stacjach paliw Polacy oglądają niższe ceny. Potaniało wszystko, zarówno diesel, benzyna, jak i LPG. Nie wszyscy eksperci spodziewali się takiego rozwoju sytuacji.

Ile teraz kosztują diesel, benzyna i LPG?

Według najnowszego raportu e-petrol.pl największą obniżkę odnotowano w przypadku benzyny 95-oktanowej. Za Pb95 płacimy średnio 6,52 zł/l, czyli o 9 gr na litrze mniej niż tydzień temu. 8-groszową obniżkę widać też w przypadku benzyny 98-oktanowej, która w Polsce kosztuje średnio 7,39 zł/l. Te wartości zawierały się tylko w najbardziej optymistycznych scenariuszach analityków.

Po weekendzie diesel strasznie drogi
fot. freepik.com – irenemiller

Ku lekkiemu zaskoczeniu ekspertów wyraźną obniżkę zanotował olej napędowy. Przed tygodniem kosztował 7,69 zł/l i oczekiwano nawet lekkiego wzrostu, a jeśli spadku to nie niżej niż do poziomu 7,65 zł/l. Tymczasem najnowszy raport e-petrol.pl wskazuje, że diesel kosztuje średnio 7,63 zł/l, czyli 6 gr mniej niż przed tygodniem. Tanieje też autogaz, bo za litr LPG płaci się średnio już tylko 3,15 zł.

W praktyce bywa taniej

Warto pamiętać, że w wielu regionach kraju paliwo jest jeszcze tańsze, niż wynika to ze średniej ogólnopolskiej. Dodatkowo przynajmniej do końca miesiąca wiele sieci oferuje najczęściej 30-groszowe rabaty na każdy litr paliwa. Do najatrakcyjniejszych promocji należy ta na stacjach Shell, gdzie nie ma limitu transakcji z rabatem. Dodatkowo zniżka jest oferowana nie tylko na diesel i benzynę, ale też na LPG (autogaz -10 gr/l). Wiele wskazuje na to, że do końca tygodnia ceny się nie zmienią, bowiem w hurcie zapanowała względna stabilizacja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News