Niestety! Po weekendzie, w całej Polsce wchodzą nowe ceny paliw. Diesel, benzyna i LPG z niepokojącymi zmianami [RAPORT]

Niestety! Po weekendzie, w całej Polsce wchodzą nowe ceny paliw. Diesel, benzyna i LPG z niepokojącymi zmianami [RAPORT]

Po weekendzie nowe ceny paliw

Podaj dalej

Za nami obniżkowy tydzień na stacjach paliw, ale niestety ten nadchodzący już tak miły nie będzie. Znany ekspert rynku paliw w najnowszym komentarzu prognozuje, ile będą kosztować diesel, benzyna i LPG. Po weekendzie sporo kierowców będzie mocno niezadowolonych z cen na stacjach.

„Ten tydzień zostanie zapewne miło zapamiętany przez kierowców tankujących wszystkie paliwa na polskich stacjach” – ocenia dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „Na wszystkich paliwach zaobserwowaliśmy wyraźną obniżkę. Szczególnie wyraźna jest ona na benzynie 95-oktanowej, gdzie wyniosła 20 gr na litrze, a średnia cena tego paliwa to 6,66 zł/l. W przypadku oleju napędowego mamy obniżkę o 10 gr do poziomu 7,03 zł/l. Dla autogazu obniżka wyniosła 8 gr i średnia ogólnopolska cena tego paliwa to 3,19 zł/l” – wylicza.

Problemy znane i te same

„Jeśli chodzi o sytuację międzynarodową, to ceny ropy nadal utrzymują się poniżej 100 dolarów” – wskazuje ekspert. „Cały czas mamy do czynienia z właściwie tymi samymi problemami. Z jednej strony sytuacją napięcia dyplomatycznych targów między USA a Iranem. To w kontekście tego, czy uda się znieść sankcje i przywrócić Iran do czołówki światowych eksporterów” – wyjaśnia.

„Z drugiej strony cały czas trwa wojna rosyjsko-ukraińska i wynikające z tego problemy” – przypomina analityk. „Te wiążą się z przekierowaniami dostaw rosyjskiej ropy do Europy, która trafia do Azji. Także tutaj można powiedzieć, że sytuacja jest niezmienna, a problemy znane i te same. Nie spodziewamy się, żeby w najbliższych dniach z tego powodu na rynku międzynarodowym zaszły jakieś bardzo istotne zmiany” – przewiduje.

Jak zmienią się ceny paliw po weekendzie?

„Jeśli chodzi o prognozy cen dla rynku polskiego na najbliższy tydzień, tutaj przewidywana jest zmiana spadkowa” – przestrzega dr Jakub Bogucki. „Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową przewidujemy, że ulokuje się ona na poziomie między 6,54 a 6,68 zł/l. W przypadku diesla niestety możliwe są podwyżki, nawet w skrajnym przypadku do poziomu 7,17 zł/l. Natomiast, jeśli chodzi o autogaz, ceny nie będą się specjalnie różnić od tych z bieżącego tygodnia. Te znajdą się w przedziale 3,13-3,22 zł/l” – prognozuje.

Źródło: e-petrol.pl (YouTube)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News