Gdzie w Polsce diesel, benzyna i LPG są najtańsze? Na tych stacjach paliw płaci się śmieszne pieniądze [LISTA]

Gdzie w Polsce diesel, benzyna i LPG są najtańsze? Na tych stacjach paliw płaci się śmieszne pieniądze [LISTA]

Na tych stacjach diesel, benzyna, LPG są najtańsze

Podaj dalej

Choć średnie ogólnopolskie ceny paliw znowu spadły, to w praktyce da się tankować dużo taniej. W zależności od regionu lub konkretnych stacji – diesel, benzyna i LPG mogą kosztować naprawdę śmieszne pieniądze. Z najnowszego raportu e-petrol.pl dowiedzieliśmy się, na których stacjach paliwo jest teraz najtańsze.

Tyle teraz kosztuje diesel, benzyna i LPG

Jeszcze w czerwcu straszono, że w wakacje czeka nas szczyt podwyżek na stacjach. Tymczasem jest coraz taniej, a sierpień przywitał kierowców kolejnymi obniżkami. Jak wskazuje e-petrol.pl, w ciągu tygodnia najmocniej potaniała benzyna Pb95. To paliwo jest już o 13 gr na litrze tańsze i kosztuje średnio 7,19 zł/l. Rok temu płaciło się 5,74 zł/l, ale w porównaniu do ostatnich miesięcy, cieszy oddalenie się od granicy 8 zł/l.

Diesel też mocno potaniał, bo przed tygodniem był 12 gr na litrze droższy. Teraz jego średnia ogólnopolska stawka to już tylko 7,45 zł/l. Co ciekawe, rok temu olej napędowy był tańszy od benzyny i kosztował średnio 5,43 zł/l. Szczęśliwie mniej, choć tylko o 4 grosze na litrze, płacimy za LPG. Z najnowszych danych wynika, że autogaz kosztuje średnio 3,31 zł/l. W połowie poprzednich wakacji średnia stawka wynosiła 2,65 zł/l.

Na tych stacjach w Polsce diesel, benzyna, LPG są najtańsze
fot. freepik.com – irenemiller

Gdzie najtaniej? Gdzie najdrożej?

Na średnią składają się jednak ceny dużo niższe, jak i dużo wyższe. Okazuje się, że w zależności od regionu Polski, paliwo potrafi być bardzo tanie lub bardzo drogie. Jak informuje e-petrol.pl najtańsze stacje paliw w tym tygodniu są zwłaszcza w 3 województwach. Rekordowo tania benzyna jest w świętokrzyskim (7,09 zł/l), najtańszy diesel spotyka się w pomorskim (7,32 zł/l), a za LPG najmniej płaci się w podkarpackim (3,13 zł/l).

Z kolei najwięcej pieniędzy na paliwo trzeba wydać w województwach lubuskim i dolnośląskim. W tym pierwszym diesel (7,53 zł/l) i benzyna (7,27 zł/l) są najdroższe w kraju). Natomiast na Dolnym Śląsku najdrożej w porównaniu do reszty kraju płaci się za LPG (3,52 zł/l). Nie oznacza to jednak, że nawet w tych najdroższych regionach nie ma taniego paliwa. Nawet tam na pojedynczych stacjach znajdą się właściciele, którzy zaoferują benzynę poniżej 7 zł/l.

Absurdalnie niskie ceny są możliwe

Jeśli wierzyć raportowi na stronie cenapaliw.pl, obecnie stacja Shell w Zielonej Górze sprzedaje benzynę Pb95 po 6,71 zł/l. W przypadku połączenia tego z wakacyjnym rabatem na paliwo (-30 gr/l) za litr 95-tki zapłaci się tam 6,41 zł/l! Z tej samej strony dowiadujemy się, że kilka stacji w Polsce oferuje LPG w cenach 2,80-2,89 zł/l. Tak czy inaczej, o znalezienie względnie taniej stacji może być w sierpniu wyjątkowo łatwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News