Z trzema promilami jechał całą szerokością jezdni. Przed policjantami schował się... za szafą

Z trzema promilami jechał całą szerokością jezdni. Przed policjantami schował się... za szafą

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać

Podaj dalej

Mieszkańcy województwa opolskiego zauważyli kierowcę volkswagena jadącego całą szerokością jezdni. Niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy 112. Mężczyzna zjechał samochodem na teren przydrożnej posesji, a następnie schował się za garażową szafkę. To jednak nie pozwoliło mu ukryć się przed odpowiedzialnością za swoje czyny. Mundurowi ujawnili schowanego mężczyznę i sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Ty tez masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy!

Mieszkańcy województwa opolskiego zauważyli w m. Kadłub kierowcę volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112 i poinformowali służby o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol Policji.

Przed przyjazdem mundurowych kierowca volkswagena zjechał na przydrożną posesję i opuścił samochód. Policjanci przystąpili do penetracji terenu. Już po chwili ujawnili w pobliskim garażu mężczyznę, który siedział schowany za szafką. Funkcjonariusze potwierdzili, że to poszukiwany kierowca volkswagena.

Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Izbicko. Podczas wykonywanych czynności sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112. Z kolei ujawniając wykroczenie dotyczące np. zniszczenia mienia lub nagminnego przekraczania dopuszczalnej prędkości skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

OPOLSKA POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News