W Polsce kierowcy pokazali najgorsze parkowanie na świecie. To po prostu nie mieści się w głowie - komedia to mało powiedziane

W Polsce kierowcy pokazali najgorsze parkowanie na świecie. To po prostu nie mieści się w głowie - komedia to mało powiedziane

W Polsce kierowcy pokazali najgorsze parkowanie na świecie. To po prostu nie mieści się w głowie – komedia to mało powiedziane

Podaj dalej

Prawidłowe parkowanie samochodu to absolutna podstawa, którą musi do perfekcji opanować każdy kierowca. I nie chodzi tylko o technikę. Podczas wykonywania tej czynności niezbędna jest jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz – logiczne myślenie.

Niestety tego elementu zabrakło jakiś czas temu w Wejherowie. Ze zdjęcia, które bardzo szybko obiegło sieć śmieją się wszyscy  (i w cale nas to nie dziwi). Tę sytuację okrasilibyśmy słowami, które adekwatnie do niej pasują – „jak do tego doszło nie wiem”.

„Miszczowie” trzeciego rzędu

Jak poinformowała miejscowa Straż Miejska, jeszcze wczesnym rankiem wszystko było w najlepszym porządku i pojazdy zaparkowane były w dwóch rzędach. I wtedy pojawił się on… kierowca, który zapragnął utworzyć trzeci. Niestety nikt z pozostałych kierowców, którzy postanowili zaparkować na parkingu nie zastanowił się nad konsekwencjami takiego ustawienia samochodów. Kolejni beztrosko parkowali obok, zamykając możliwość wyjazdu pojazdom w środku.

Straż Miejska z Wejherowa podsumowała całe zdarzenie krótko, aczkolwiek bardzo dosadnie: „Nikt nie zwalnia kierowców z myślenia podczas parkowania, a głównie ten element zawiódł”.

Kierowcom parkującym w ten sposób przypominamy, że zgodnie z art. 49 ust 2 pkt 1 i 2 Ustawy prawo o ruchu drogowym, zabrania się postoju: w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej; w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News