Czy to pierwszy w Polsce próg zwalniający dla... pieszych? Pomysł zarządcy drogi zaskakuje mieszkańców Wrześni

Czy to pierwszy w Polsce próg zwalniający dla... pieszych? Pomysł zarządcy drogi zaskakuje mieszkańców Wrześni

Czy to pierwszy w Polsce próg zwalniający dla… pieszych? Pomysł zarządcy drogi zaskakuje mieszkańców Wrześni

Podaj dalej

Progi zwalniające, potocznie nazywane „leżącymi policjantami”, stosowane są, aby zmusić kierowców pojazdów mechanicznych do zmniejszenia prędkości. Polacy postanowili nieco zmodyfikować to rozwiązanie i stworzyli… próg zwalniający dla pieszych.

Konstrukcja progów zwalniających jest nieustannie rozwijana. Cel nakierowany jest przede wszystkim na ograniczanie niedogodności związanych z przejazdem przez próg pojazdów poruszających się po drodze z dozwoloną prędkością, oraz zminimalizowaniem niszczenia pasa drogi wokół progu.

Mimo tego w Europie powoli odchodzi się już od takich rozwiązań a zamiast nich stosuje się zwężenia dróg lub szykany, które trzeba omijać. I to wszystko wydaje się mieć sens.

Jednak w Polsce, a dokładnie w miejscowości Września, oczom mieszkańców jednego z osiedli ukazał się… próg zwalniający dla pieszych. Został on zainstalowany na przejściu, aby spowolnić przejeżdżających przez „zebrę” użytkowników rowerów i hulajnóg elektrycznych – czytamy na wrzesnia.info.pl.

Trzeba przyznać, że zarządca osiedla wykazał się arcyciekawym pomysłem. Naszym zdaniem lepsze byłyby po prostu najzwyklejsze w świecie barierki. No przecież z drugiej strony dla poprawy bezpieczeństwa każde rozwiązanie wydaje się dobre.

fot: wrzesnia.info.pl

źródło: wrzesnia.info.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News