Wielki rywal Dacii obniża ceny. Ten wynik także nie pocieszy rumuńskiego producenta

Wielki rywal Dacii obniża ceny. Ten wynik także nie pocieszy rumuńskiego producenta

zamiast dacii budzetowe mg zs

Podaj dalej

Chociaż w Dacii nadal mogą świętować wynik sprzedażowy Sandero, bo nawet często rejestrowany Seat Arona mu nie zagroził, to ma przed sobą nie lada wyzwanie w 2023 roku. Od niedawna w ofercie budżetowych modeli sporo się dzieje w Europie. W generalce najbardziej popularnych samochodów jeden, który coraz lepiej sobie radzi.

Dla Dacii ten wynik nie jest pocieszeniem

Udział sprzedażowy na rynku samochodów w Europie jest dla Dacii wciąż powodem do zadowolenia. Sandero wciąż znajduje wielu nabywców. W samej Hiszpanii tylko w kwietniu zakupiono ponad 8000 samochodów. To świetny wynik biorąc pod uwagę, że ma tam mocnego konkurenta w postaci Seata Arona.

Grupa Renault ma teraz jednak na uwadze innego konkurenta. Ten może być głównym problemem dla rumuńskiego producenta. Świadczy o tym coraz większe zainteresowanie jego ofertami i nowa niższa cena jego modeli. Jest szansa, że szybko stanie się synonimem niskiej ceny i niezłej jakości, tak jak Dacia. To zaś oznacza zwiększenie swojego udziału na rynku w Europie, a dla Dacii silną konkurencję.

Walka o najlepiej sprzedający się model w Europie w 2023 roku dopiero się zaczyna. Producent należący do Grupy Renault oczywiście chce zachować swoje miejsce na podium. Jednak w przeciwieństwie do tego, co działo się do niedawna, ma coraz silniejszą konkurencję. Czytaj także:Ta wiadomość to prawdziwy kubeł zimnej wody dla amatorów Dacii Duster. Nie tego oczekują od marki

mg zs polska 2022 w alternatywie dla dacii
Foto: Grzegorz Konewko, Dobre Poleasingowe

Teraz dają zniżkę o wartości 13400 złotych

Dla klientów indywidualnych synonim niskiej ceny i niezłej jakości nie będzie miał niedługo skojarzenia jedynie z Dacią. To dlatego, że nikt inny, jak brytyjska marka wspina się po drabinie sprzedażowych rankingów, zyskując coraz lepszą pozycję w gronie modeli budżetowych w Europie.

Model MG ZS osiągnął doskonałe wyniki sprzedaży już w kwietniu ubiegłego roku. To co prawda znacznie mniejsza cyfra, niż w przypadku Dacii Sandero, ale jeśli wziąć pod uwagę wszystkie rejestracje w Dacii już go mają na oku. Obecnie można go kupić ze sporą zniżką w wysokości 3000 euro. Tym samym kupno nowego samochodu w cenie poniżej 63 000 złotych w wersji podstawowej, staje się coraz chętniej wybieraną opcją. Pomimo tego, że tylko w samej Hiszpanii Dacia Sandero jest tańsza o 2000 euro.

Samochód od MG coraz częściej oferuje się też w Polsce. Za egzemplarz MG ZS, z silnikiem 1.5 VTI-tech o mocy 105 KM i w wersji Comfort z 2022 roku trzeba zapłacić 105 000 zł.

Chińczycy bardzo mocno chcą zaistnieć na europejskim rynku motoryzacyjnym. Wszystkie modele oferowane przez MG modele świetnie sobie radzą. Nie tylko w Azji, ale także w wielu krajach Europy: Norwegii, Danii, Hiszpanii, czy Niemczech. Ponadto chińskie hybrydy mają świetny stosunek jakości do ceny. To oznacza, że nie tylko w Dacii mają problem, ale także w Toyocie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News