Ta wiadomość to prawdziwy kubeł zimnej wody dla amatorów Dacii Duster. Nie tego oczekują od marki

Ta wiadomość to prawdziwy kubeł zimnej wody dla amatorów Dacii Duster. Nie tego oczekują od marki

koniec dominacji Dacii Duster

Podaj dalej

Model do Dacii, Duster wkradł się przebojem na rynek w całej Europie. Dziś może się pochwalić tym, że jest w top 3 najlepiej sprzedających się samochodów na starym kontynencie. Dla marki, która mówiąc najprościej- jest tania to nie lada osiągnięcie.

Kluczem do sukcesu jest na pewno cena

Dacia Duster jest jednym niedrogich SUV-ów europejskich drogach, który może pochwalić się świetnym wynikiem sprzedażowym. W minionym 2022 rok trafił na trzecią pozycję najlepiej sprzedających się SUV w Europie, co jest nie lada osiągnięciem. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to model taniej budżetowej marki.

Tak naprawdę to właśnie decyduje o tym cena najprostszych wersji tego modelu Dacii. Biorąc pod uwagę, że Duster jest też nieźle wyposażony, to jest bardzo ważną opcją dla tych, którzy szukają przede wszystkim oszczędności na zakupach. Rezygnują wówczas z luksusów, by mieć samochód, który zawsze okazywał się niezawodny i solidny.

Jednak biorąc pod uwagę najnowsze informacje z mediów związanych z marką, może się okazać, że nowa generacja popularnego modelu może przesądzić o tym, że miejsce Dustera na podium przejdzie do historii. Czytaj także: Ten SUV to teraz rewelacja. Kosztuje mniej niż 64000 zł i jest dla Dacii nie lada wyzwaniem

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Dacia Polska (@dacia_pl)

Model od Dacii nie będzie już taki tani

Wiadomo, że w Dacii nie chcą rezygnować z celu, jakim jest wzrost sprzedaży. Producent po to właśnie podejmuje szereg decyzji, które patrząc na rankingi, dają oczekiwany efekt.

Modele stopniowo ewoluują i przede wszystkim budżetowa marka stawia na jakość. Teraz samochody rumuńskiego producenta zostawiają za sobą epokę, w której stawiano je w grupie bardzo prostych modeli. To było powodem, przez który wielu kierowców rezygnowało z zakupów u Dacii.

Pierwszym przykładem tego, że idzie nowe jest Dacia Jogger, czyli najnowszy model. Jego pojawienie się stanowiło dla klientów miłą odmianę. To dlatego, że otrzymali produkt, który ich zaskoczył jakościowo. W związku z tym marka przeżywała nie lada zaskoczenie, kiedy się okazało, że nie nadąża z zamówieniami. Trzeba było je nawet spowolnić, by móc je obsłużyć.

Trzecia generacja Dustera to duży krok naprzód w historii Dacii. Model 2023, który pojawi się w 2024 roku to coś zupełnie innego od obecnego modelu dostępnego w salonach. To oczywiście stanowi o jego atrakcyjności. Jednak atut w postaci ceny zniknie, bo etykieta „tani” nie pasuje już tak bardzo, nawet do wersji obecnej. Pomysł rumuńskiego producenta, by najprostsza wersja kosztowała ponad 87000 zł jasno to sygnalizuje.

NIE PRZEGAP

Przyjeżdża do Europy, by zająć miejsce modelu od Dacii. To może mu się udać – nie dość, że jest dobrej jakości, to na dodatek tani i piękny

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News