Waze pomaga kierowcom w kryzysie paliwa. Wysła nowe ważne powiadomienia

Waze pomaga kierowcom w kryzysie paliwa. Wysła nowe ważne powiadomienia

waze-navigation-picjumbo

Podaj dalej

Chaos na stacjach benzynowych i niedobory paliwa to rzeczywistość tysięcy kierowców. Z pomocą pospieszyła im aplikacja Waze, która okazała się bardzo pomocna w czasie gdy zapasy paliwa znacznie się kurczą.

Waze ulubioną aplikacją brytyjskich kierowców

Jakby by było mało problemów związanych z epidemią COVID-19, to Wielka Brytania przeżywa ogromny kryzys związany z niedoborem paliwa.
Tysiące kierowców od dwóch tygodni okupuje stacje benzynowe w nadziei, że zatankują swoje samochody. Jak wiadomo, zapasy paliwa znacznie się skurczyły, o czym przekonał się nawet sam Cristiano Ronaldo.

Waze to jedna z najczęściej używanych przez kierowców aplikacji. Należąca do Google aplikacja stała się ulubionym narzędziem kierowców w Wielkiej Brytanii. Aby pomóc kierowcom , Waze zaczęła ostatnio wysyłać swoim użytkownikom powiadomienia z prośbą o informacje na temat dostępność paliwa.

waze w kryzysie paliwa
foto: Waze

Użytkownicy Waze tworzą przydatne narzędzie w kryzysie niedoboru paliwa

Aplikacja Waze posiada już funkcję, która pozwala użytkownikom podawać ceny paliwa dla każdej stacji na mapie. Teraz biorąc pod uwagę kryzys w Wielkiej Brytanii, twórcy Waze w pierwszej kolejności postanowili dostarczyć kierowcom cennych informacji dotyczących dostępności paliwa.

Dlatego Google zaczął wysyłać powiadomienia do użytkowników Waze, prosząc ich o udostępnienie informacji ze stacji paliw reszcie społeczności. W ten sposób pomaga kierowcom i zapobiega niepotrzebnym kolejkom na stacjach paliw.

Twórcy Waze mają nadzieję, że chociaż w ten sposób, wyświetlając informacje związane z dostępnością paliw, zapobiegną niepotrzebnym kolejkom. Wzrost natężenia ruchu wokół stacji skutecznie blokuje również samochody, które zmierzają w innym kierunku.

Mając na względzie, że aplikacja Waze należąca do Google ma jedną z największych społeczności, powiadomienia pozwalają kierowcom zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Jeśli mieszkasz lub wybierasz się do Wielkiej Brytanii i używasz Waze, powiadomienia pojawią się na Twoim telefonie, bez względu na to, z jakiego systemu korzysta.

Przeczytaj również