Kluczowa funkcja Waze zablokowana. Kolejny kraj wprowadza ograniczenia

Kluczowa funkcja Waze zablokowana. Kolejny kraj wprowadza ograniczenia

waze-navigation-picjumbo

Podaj dalej

Zgłaszanie kontroli policyjnych w Waze już wkrótce zablokuje Francja. Jak się okazuje to nie jedyny kraj, który zablokuje tę funkcję. Zgłaszanie kontroli policji pod kątem alkoholu i narkotyków w aplikacji rozważa Belgia.

Raporty o kontrolach policji w Waze zostaną zablokowane

Belgijskie władze rozważają potencjalną blokadę funkcji Waze, dotyczącą możliwości zgłaszania raportów o policyjnych kontrolach. Minister ds. mobilności Georges Gilkinet powiedział niedawno lokalnym mediom, że zarządził przeprowadzenie badania w celu ustalenia, czy można wdrożyć taką blokadę.

W związku z tym istnieje prawdopodobieństwo, że Belgia pójdzie w ślady Francji i wprowadzi blokadę funkcji raportowania działań policji.

Typowe zgłoszenia dotyczące fotoradarów będą dozwolone, chociaż jak wyjaśnia Gilkinet, w wielu przypadkach kierowcy korzystają z aplikacji, aby uniknąć kary za łamanie prawa.

We Francji funkcja zgłaszania działań policji będzie blokowana w aplikacji w określonych godzinach. Na przykład w czasie gdy lokalne organy ścigania przeprowadzają operacje mające na celu kontrolę kierowców pod względem alkoholu i narkotyków. Francuskie władze mogą rozszerzyć to ograniczenie w innych przypadkach. Na przykład podczas poszukiwania zbiega, aby utrudnić ustalenie, gdzie znajdują się policyjne kontrole.

raporty policji waze

Ani Google, ani Waze nie skomentowały blokady funkcji we Francji i Belgii

Aplikacja Waze w rzeczywistości promuje bezpieczniejszą jazdę, zapewniając użytkownikom ostrzeżenia dotyczące ich tras z wyprzedzeniem. Oprócz zgłaszania kontroli policyjnych, umożliwia zgłaszanie zagrożeń na drodze, w tym wybojów, wypadków drogowych i nie działającej sygnalizacji drogowej.

Jeśli belgijskie władze zatwierdzą blokadę funkcji Waze, prawdopodobnie wejdzie w życie w przyszłym roku. Nie wykluczone, że podobna blokada wcześniej czy później pojawi się w kolejnych krajach.

Ani Google ani Waze nie skomentowały wprowadzanych ograniczeń funkcji aplikacji.

Waze screen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News