Volkswagen ID.4 GTX jest lepszy niż Tesla. Zasilany akumulatorami LG model właśnie pobił rekord Guinnessa wydajności!

Volkswagen ID.4 GTX jest lepszy niż Tesla. Zasilany akumulatorami LG model właśnie pobił rekord Guinnessa wydajności!

volkswagen-id.4-gtx-lges-pobił rekord guinnessa

Podaj dalej

Volkswagen, który chce dogonić Teslę pod względem osiągów samochodów elektrycznych, świetnie sobie radzi. Jak donosi Teslarati, elektryczny ID.4 GTX właśnie ustanowił nowy światowy Rekord Guinnessa. Poinformował o tym globalny zespół ds. komunikacji LG Energy Solutions. Zespół Rainera Zietlowa potwierdził tym samym fantastyczną wydajność akumulatorów koreańskiego producenta.

Volkswagen z ogniwami od LG bije rekord za rekordem

To nie pierwszy raz, gdy Volkswagen ID.4 i Rainer Zietlow zdobywają tytuł za najdłuższą nieprzerwaną podróż samochodem elektrycznym w jednym kraju. Zeszłoroczny rekord został ponownie pobity 18 maja tego roku.

Rekordzista świata wjechał na uśpiony wulkan Uturuncu w Boliwii, osiągając wysokość 5816 metrów. Oficjalnie Zietlow i jego zespół otrzymali certyfikat Guinness World Records w dniu 23 maja 2022. Samochód elektryczny zdobył szczyt i zaparkował na poziomie  6008 metrów. To najwyższa wysokość osiągnięta w pojeździe elektrycznym w La Paz (Boliwia).

„Naszym celem było pokazanie wszystkim potencjału elektromobilności poprzez zademonstrowanie, w jaki sposób pojazdy elektryczne utrzymują najwyższy poziom osiągów nawet na ekstremalnych wysokościach” – powiedział Zietlow o wyzwaniu.

Volkswagen ID.4 GTX wykorzystany do bicia rekordu posiada modułowy napędu elektryczny (MEB. Zaprojektowano go z myślą o efektywności kosztowej, aby pomóc innym producentom samochodów zwiększyć produkcję pojazdów elektrycznych. Koncern niedawno podpisał umowę  partnerską z indyjską firmą Mahindra & Mahindra Ltd. Będzie dostarczał komponenty MEB do indyjskiej „Born Electric Platform”.

LG pogratulowało zespołowi wielkiego osiągnięcia

Samochody elektryczne Volkswagena napędza LG Energy Solution (LGES). Koncern we współpracy z koreańskim dostawcą akumulatorów opracował platformę MEB dla rodziny ID. Jak widać, efekty są więcej niż zadowalające.

LGES dumne z wyniku pogratulowało ekipie Rainera Zietlowa kolejnego rekordu:

„Gratulacje dla Zietlowa i jego zespołu za ustanowienie nowego rekordu wysokości świata przy użyciu naszych akumulatorów. Ich niesamowite osiągnięcie jest kolejnym kamieniem milowym dodanym do tytułu Guinness World Records za najdłuższą podróż EV osiągniętą w 2021 roku, która wykazała już wysoką wytrzymałość baterii LGES. Wybranym pojazdem zespołu był Volkswagen ID.4 GTX, zasilany ogniwami i modułami akumulatorowymi LG Energy Solution. Cieszymy się z tego nowego rekordu, ponieważ stanowi on dowód wyjątkowej wydajności pojazdu elektrycznego LGES w różnych środowisk jazdy” – stwierdził LGES cytowany przez Teslarati.

Nowy Volkswagen ID.4 pojawia się w cennikach dealerów w 2 wariantach. Samochód elektryczny dostępny w Polsce we wszystkich salonach marki Volkswagen to wydatek od 202 390 PLN. Tyle kosztuje wersja  77kWh 150kW/204 KM, z silnikiem elektrycznym o mocy 204KM i automatyczną skrzynią biegów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News