Ten nowy SUV marki wygląda tak luksusowo, jak Mercedes. Na dodatek jest od niego sporo tańszy

Ten nowy SUV marki wygląda tak luksusowo, jak Mercedes. Na dodatek jest od niego sporo tańszy

MG VS luksusowy SUV jak mercedes

Podaj dalej

Samochody marek premium mają swoją cenę, która jest poza zasięgiem sporej liczby kierowców, dlatego SUV tej marki to świetna propozycja. Zaprojektowany w Birmingham z dumą nosi historyczne logo MG.

Ten niedrogi SUV to bardzo ciekawa opcja dla marek premium

Samochody od MG są motoryzacyjną sensacją tego sezonu, a jednym z najciekawszych modeli jest MG VS w nadwoziu SUV. Produkowany w Chinach, a projektowany w Wielkiej Brytanii wygląda tak luksusowo, jak Mercedes, ale kosztuje znacznie mniej.

Koszt zakupu tego SUV-a wyniesie ok. 62 000 zł, co oznacza, że zatrzęsie rynkiem samochodów budżetowych.

tani suv mg vs
YouTube/thaiautonews

Co oferuje ?

MG VS jest hybrydową wersją MG ZS, SUV- a, który kosztuje 12 950 euro. Silnik typu HEV, ładuje się samoczynnie. W linii nadwozia wprowadzono zmiany projektowe w postaci smuklejszych reflektorów, zamkniętej osłony chłodnicy z błyszczącym czarnym panelem i niebieskim ozdobnym paskiem. MG VS zyskał również stylowe zderzaki, ale z tyłu samochodu nie ma prawie żadnych zmian.

Nowy MG VS to bardzo skomunikowany i dobrze wyposażony samochód. Silnik benzynowy o pojemności 1,5-litra oferuje moc 109 KM. Uzupełnia go silnik elektryczny, co łącznie daje kierowcy blisko 180 CV mocy.

Chińczycy zadbali o wyposażenie w postaci systemów wspomagania jazdy, które są dziś normą, a także o świetnie wykończoną kabinę. Hybrydowego SUV-a producent oferuje na razie w Azji, ale niedługo dotrze do Europy. Wiadomo, że MG zamierza go sprzedać w Hiszpanii. Tam będzie mocną konkurencją, chociażby dla propozycji giganta z Mombaju. Mahindra oferuje tam za jedyne 13 506 euro (64 177,81 zł) swój model KUV 100 NXT. W Hiszpanii bije ceną nawet Dacie Duster, która jest hitem budżetowej rumuńskiej marki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News