Szok! Diesel nie znajdzie miejsca, we flocie rządowej Joe Bidena. Prezydent USA wybrał elektryki

Szok! Diesel nie znajdzie miejsca, we flocie rządowej Joe Bidena. Prezydent USA wybrał elektryki

Podaj dalej

Diesel nie pojawi się w żadnym samochodzie floty rządowej prezydenta Joe Biden’a. Tesla i inni amerykańscy producenci samochodów elektrycznych, skorzystają na planie głowy państwa, który zakłada uczynić rządową flotę w pełni elektryczną.

Wiadomo, że Biden jest zwolennikiem zrównoważonej energii. W poniedziałek , przedstawił swój plan odbudowy amerykańskiej gospodarki. Jak stwierdził, jednym z jego celów jest przejście floty pojazdów rządowych używanych obecnie, na całkowicie elektryczne układy napędowe.

Diesel idzie w odstawkę, podróże rządowe będą ekologiczne

Plany prezydenta USA są szczególnie korzystne dla Tesli. Firma Elona Muska większość swoich pojazdów elektrycznych, produkuje w Stanach Zjednoczonych w Fremont w Kalifornii.

„Rząd federalny jest również właścicielem ogromnej floty pojazdów” – zauważył Biden. „Zamierzamy [je] zastąpić czystymi pojazdami elektrycznymi wyprodukowanymi tutaj w Ameryce przez amerykańskich pracowników, tworząc milion miejsc pracy dla autorów dla czystej energii… i pojazdów o zerowej emisji netto”.

General Motors, Ford i Volkswagen również liczą na zainteresowanie. Cała trójka producentów ma fabryki w USA i wielkie plany elektryczne na przyszłość.

Diesel nie wystapi we flocie prezydenta
Fot. whitehouse.gov

Plan „Build Back Better”

Joe Biden ma na celu agresywny rozwój pojazdów elektrycznych i powiązanych tematów. Dotyczy to infrastruktury ładowania, zrównoważonego wytwarzania energii i sztucznej inteligencji.

Biden chce wydać  300 miliardów dolarów na „technologię pojazdów elektrycznych, lekkie materiały, 5G i sztuczną inteligencję – aby umożliwić tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy w produkcji i technologii o wysokiej wartości”, stwierdza strona internetowa prezydenta .

Diesel nie będzie jeździł we flocie rządowej

50% części rządowej limuzyny, ma pochodzić z amerykańskiej produkcji

Jednym z celów,  jest wyprodukowanie większości części pojazdu rządowego w Stanach Zjednoczonych. Co najmniej 50% samochodu, ma składać się z części wyprodukowanych w USA.

Do tej pory najmniej wartościowe części, niektórych samochodów rządowych były wyprodukowane w USA. Bardziej wartościowe, były wysyłane z innych krajów. Biden zamierza to zmienić tak, aby najważniejsze części samochodu pochodziły od firm amerykańskich.

 

To nie pierwszy przypadek gdy rząd decyduje się zmienić flotę na elektryczną . Kraje takie jak Australia i Nowa Zelandia, już rozpoczęły używanie samochodów elektrycznych podczas swoich podróży rządowych, o czym pisaliśmy tutaj.

Diesel po raz kolejny przegrywa z elektrykami. Spadek popytu,  wpłynie na zakończenie produkcji silników spalinowych w najbliższych latach.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News