Szaleństwo na stacjach paliw. Kierowcy są w szoku i wykupują paliwo

Szaleństwo na stacjach paliw. Kierowcy są w szoku i wykupują paliwo

polska najtańsze paliwo w europie (3)

Podaj dalej

Różnica cen na paliwo na stacjach ucieszyła polskich kierowców. Od 20 grudnia mogą tankować wydając znacznie mniej pieniędzy. Jak się okazuje ta sytuacja wnosi jeszcze inne ważne zmiany- spore kolejki na niektórych stacjach. Dlaczego tak się dzieje?

Obniżki cen paliwa, wywołały spore kolejki. Kierowcy wykupują paliwo

Od 20 grudnia obowiązuje nowe niższe ceny za paliwo. W tym dniu bowiem zaczęła obowiązywać rządowa tarcza inflacyjna. Skutek tych działań jest zaskakujący. Na niektórych stacjach panuje istne szaleństwo i kierowcy wykupują tańsze paliwo.

Jak donosi Buisness Insider obniżka cen paliwa spowodowała istne szaleństwo na niektórych stacjach. Po paliwo ustawiają się kolejki kierowców z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Jak się okazuje, nasi sąsiedzi dość szybko zorientowali się, że w Polsce paliwo jest znacznie tańsze, w związku z tym ruszyli na zakupy.

foto Business Insider

Polskie stacje przeżywają oblężenie, Niemcy chętnie jeżdżą tu tankować

Niemieccy klienci na polskich stacjach paliw to nie jest rzadki widok, ale dziś jest ich znacznie więcej. W rezultacie na przygranicznych stacjach pojawiły się banery z cenami paliwa w euro.

Trudno się dziwić skoro niemieccy kierowcy spodziewają się kolejnych wzrostów cen za paliwo, a na polskich stacjach jest ono znacznie tańsze. Wieści o cenach w Polsce szybko się rozeszły i są tematem wielu artykułów w tamtejszej prasie.

Niemieckie media nie boją się pisać o „szaleństwie” cenowym polskiego paliwa. Niektóre z nich udostępniają specjalne słowiczki, które mają pomóc niemieckim kierowcom w tankowaniu polskiego paliwa. Dziś na przygranicznych stacjach paliw, niemieckie tablice rejestracyjne ma zdecydowana większość samochodów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News