Samochody Tesli ratują Ukraińców. Nikt nie wiedział, że ten tryb tak im się przyda podczas wojny

Samochody Tesli ratują Ukraińców. Nikt nie wiedział, że ten tryb tak im się przyda podczas wojny

samochody tesli na ukrainie

Podaj dalej

Wiele nowoczesnych funkcji Tesli cieszy się uznaniem wśród kierowców. Świetnie sprawdzają się na co dzień oraz podczas katastrof jaką jest np. powódź. Dziś jedna z nich cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród tych, którzy pozostali na objętej wojną Ukrainie.

Samochody Tesli z trybem obozowym okazały się niezbędne w czasie wojny na Ukrainie

Wiadomo, że samochody elektryczne od Tesli oferują nie tylko tryb obrony biologicznej, ale praktyczną funkcję nazywaną „trybem obozowym”. Jak ujawniają dziennikarze Insideevs, cieszy się dziś szczególnym zainteresowaniem na objętej wojną Ukrainie.

Elon Musk zaangażował się w pomoc naszym sąsiadom oferując usługi internetowe udostępniane za pomocą terminali Starlink od Space X. Używa ich, by móc kontaktować się z prezydentem tego kraju.

Publikowane posty na Instagramie ujawniają, że samochody Tesli świetnie się sprawdzają jako miejsce do przechowywania sprzętu i odpoczynku. Widać to świetnie w informacji, jaką zamieścił niejaki Bogdan Golovatiuk z Kijowa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bogdan Golovatiuk (@bogdan.tsk)

Tesle jeżdżą z bronią, jedzeniem i zapasami, bo brakuje paliwa

W czasach gdy na Ukrainie nie wszędzie można zdobyć paliwo, by dowieźć samochodem niezbędną pomoc albo broń, samochody Tesli okazują się niezmiernie przydatne.

Dzieje się tak za sprawą szerokiej dostępności darmowych ładowarek na obszarach wokół Ukrainy. Ten fakt decyduje o tym, że auta Tesli są dziś nieocenione. W związku z tym, że oferują duży zasięg i pojemny bagażnik oraz dostęp do energii poza siecią stały się tymczasowym domem dla wielu ludzi.

Wspierający ekologiczne rozwiązania Elon Musk zdobył się ostatnio na sprzeczne z misją Tesli wyznania. W swoim wpisie na Twitterze, zachęcał USA do zwiększenia produkcji ropy i gazu. Wszystko po to, by wspomóc tych, którzy mogą bez nich nie przetrwać.
Jak działa tryb obozowy w Tesli, zobaczysz na poniższym wideo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News