Przyjeżdża do Europy, by zająć miejsce modelu od Dacii. To może mu się udać - nie dość, że jest dobrej jakości, to na dodatek tani i piękny

Przyjeżdża do Europy, by zająć miejsce modelu od Dacii. To może mu się udać - nie dość, że jest dobrej jakości, to na dodatek tani i piękny

byd seagull rywal dacii spring wnetrze

Podaj dalej

W ofercie Dacii jest model, który jest zupełnie różny od innych. To pierwszy tego typu samochód, w którym na dodatek rumuńska marka eksperymentuje z napędem. Jednocześnie jeden z najlepszych cenowo w swoim segmencie. Niestety konkurencja nie śpi i przybywa ze swoją nową tanią i świetną propozycją.

Tak jak model Dacii on także skupia duże zainteresowanie doskonałą relacją jakości do ceny

Podobnie jak pierwszy elektryczny model Dacii –Spring, jest on „made in China”. Jest dobrą, piękną i bardzo tanią propozycją na transport w dobie elektryfikacji. Prosty pod względem oferowanych funkcji Spring to dobra alternatywa na poruszanie się wyłącznie w miastach. Problem w tym, że ma coraz więcej konkurentów, którzy walczą o uwagę i pieniądze klientów budżetowej marki z Rumunii. Mają podobnie jak Dacia, bardzo dobrą relację jakość- cena.

Taką propozycję pokazał BYD, prezentując model o nazwie Seagull na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Nie mogło stać się inaczej- wzbudził duże zainteresowanie, pomimo tego, że ceny, jaka będzie obowiązywała w Europie, jeszcze nie ujawniono. Na początek sprzedaży w Chinach mowa jest o kwotach od 15 000 do 20 000 euro. To za najprostszą wersję, co czyni go nieco droższym od Dacii Spring.

BYD Seagull powstał z myślą o tym, by królować w Europie

Chiński producent chce, by BYD Seagull stał się jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych na starym kontynencie. Ma bardzo atrakcyjny wygląd, a na dodatek zyska dużo lepsze wyposażenie pod każdym względem i zasięg ok. 300 km. Wystarczający, do codziennego użytkowania w mieście.

Plan producenta jest taki, by BYD Seagull trafił na różne europejskie rynki już w 2024 r. Jako model do poruszania się po mieście, wolny od emisji i opłat może już od samego początku stać się jednym z najchętniej wybieranych modeli w swoim segmencie.

NIE PRZEGAP

To jest teraz bezpośredni rywal dla hitu Dacii. Jest eko w standardzie i ma świetną niską cenę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News