Powrót Audi do legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Powrót Audi do legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Podaj dalej

Audi ogłosiło w poniedziałek, powrót na światową scenę wyścigów długodystansowych 24H Le Mans. Ta wiadomość z pewnością zachwyci fanów sportów motorowych na całym świecie.

audi sport 24 h LeMans 2

Niemiecki producent w komunikacie prasowym potwierdził, że wejdzie do zupełnie nowej kategorii.  LMDh – stworzona przez ACO i IMSA, kwalifikuje się zarówno do FIA World Endurance Championship (WEC), jak i IMSA.

Audi -Vorsprung durch technik

Opublikowana informacja oznacza, że nadszedł niecierpliwie wyczekiwany powrót czterech pierścieni, do legendarnego 24H Le Mans, który marka wygrała 13 razy.

"<yoastmark

Po wielu międzynarodowych sukcesach w wielu różnych kategoriach, Audi wraca do rajdów, od których rozpoczęła się pełna sukcesów historia marki w sportach motorowych.

Audi quattro zrewolucjonizował sporty motorowe od 1981 roku. Stały napęd na wszystkie koła jest obecnie standardem nie tylko w pojazdach rajdowych.

Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH : „Oceniamy inne możliwe obszary aktywności w międzynarodowym sporcie motorowym… Dlatego intensywnie przygotowujemy się do zaangażowania w nową kategorię sportowych prototypów LMDh i dwa główne wyścigi, 24-godzinny wyścig Daytona i 24-godzinny wyścig Le Mans. Najważniejszym przesłaniem dla naszych fanów jest to, że sporty motorowe będą nadal odgrywać ważną rolę w Audi. „

Producent nie wskazał jeszcze konkretnej daty powrotu. Plotki sugerują, że nastąpi to w roku 2023. W związku z tym, do tego czasu producent będzie pracował nad specjalnym prototypem. Bardziej szczegółowe informacje pojawią się wkrótce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News