Padła ci bateria w inteligentnym kluczyku? Sprawdź jak w prosty sposób uruchomić samochód

Padła ci bateria w inteligentnym kluczyku? Sprawdź jak w prosty sposób uruchomić samochód

padla bateria jak uruchomic samochód

Podaj dalej

Nowoczesny samochód bardzo często jest wyposażony w inteligentny kluczyk z funkcją Keyless Go. Zarówno ten nowoczesny, jak i kluczyk starszego typu potrzebują baterii, a ta jak wiadomo ma określoną żywotność. Jak uruchomić samochód gdy niespodziewanie się rozładuje?

Jak dostać się do wnętrza samochodu bez aktywnego kluczyka?

Jeśli spotka Cię taka sytuacja, nie musisz się martwić, bo każdy samochód można awaryjnie otworzyć kluczykiem bez sprawnej baterii. Wystarczy wyciągnąć z niego grot i mechanicznie otworzyć drzwi. W tym celu należy czasami rozebrać kluczyk by dostać się do grota.

Gorzej przedstawia się sytuacja z uruchomieniem auta wyposażonego w system Keyless Go bez baterii w kluczyku. Jak wiadomo współczesnymi kluczykami rządzi elektronika, ale bez baterii przestaje ona działać. Ten maleńki detal ma ograniczoną zdolność do magazynowania energii.

Zdarzają się zatem niezbyt miłe niespodzianki, kiedy pilot traci możliwość porozumienia z elektroniką auta. Co za tym idzie kierowca nie może wyłączyć blokady zapłonu i uruchomić samochodu.

Producenci przewidzieli takie sytuacje, w związku z tym możesz awaryjnie otworzyć i uruchomić samochód. Jak to zrobić?

jak uruchomic samochód gdy padła bateria
YouTube- Mechanik mobilny

Kluczem do tego, by uruchomić samochód jest niewielki detal wnętrza

Jeśli już dostałeś się do środka i chcesz uruchomić samochód, po pierwsze poszukaj we wnętrzu auta miejsca oznaczonego piktogramem kluczyka. Zazwyczaj znajdziesz je na kolumnie kierownicy lub tunelu środkowym. To bardzo ważne miejsce, bo za tym punktem znajduje się antena transpondera, która jest pomocna gdy padnie bateria pilota.

Aby uruchomić silnik zbliż kluczyk do miejsca, w którym ukryto antenę transpondera i wówczas wciśnij przycisk „start” . Gdy antena wzbudzi transponder w kluczyku i odczyta sygnał, samochód uruchomi silnik. W razie wątpliwości możesz obejrzeć zamieszczone poniżej przydatne wideo.

Ta prosta metoda pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, ale musisz pamiętać by przy najbliższej okazji wymienić baterię w kluczyku. Dobrze jest mieć zapas, by następnym razem obyło się bez konieczności awaryjnego uruchamiania samochodu.

Jak odmrozić zamarznięty samochód? Ta wiedza bardzo ci się przyda

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News