Nowe paliwo nie dla Toyoty. Właściciele tych modeli zapłacą więcej na stacji paliw

Nowe paliwo nie dla Toyoty. Właściciele tych modeli zapłacą więcej na stacji paliw

e10-paliwo -toyota-1488720 getty images

Podaj dalej

Toyota oficjalnie potwierdziła, które modele nie mogą być zasilane przez nowe paliwo. Zmiany na rynku paliw wywołane redukcją szkodliwych emisji, dotkną posiadaczy dwóch popularnych modeli japońskiego producenta.

Kierowcy dwóch popularnych modeli muszą tankować droższe paliwo

Toyota poinformowała, że ​​wszystkie samochody produkowane na rynkach europejskich od 1998 r. mogą tankować nowe paliwo, z wyjątkiem dwóch popularnych modeli. W rezultacie oznacza to, że wszystkie samochody wyprodukowane przed styczniem 1998 r., nie mogą używać tańszego ekologicznego paliwa E10.

Dwa modele Toyoty Avensis wykluczono z grona samochodów, które mogą tankować bez przeszkód nowe ekologiczne paliwo. Oba po raz ostatni wyprodukowano w październiku 2008 roku.

W oświadczeniu producenta podano następujące samochody:

  • Toyota Avensis z 2,0-litrowym silnikiem 1AZ-FSE wyprodukowanym od lipca 2000 do października 2008 roku.
  • Toyota Avensis z 2,4-litrowym silnikiem 2AZ-FSE wyprodukowanym od czerwca 2003 do października 2008 roku

W razie wątpliwości producent wskazał, że ​​właściciele mogą sprawdzić, czy ich samochód może jeździć na ekologicznej benzynie w instrukcji obsługi. Taka informacja znajduje się również na naklejce wewnątrz korka wlewu paliwa. Co pozwala przypomnieć kierowcom o właściwym wyborze na stacji benzynowej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości Toyota zachęca kierowców do korzystania z droższego sportowego paliwa E5.

nowe paliwo nie dla toyoty-avensis
foto: Toyota

Kierowcy szturmuja stronę Toyoty setkami wpisów

W odpowiedzi na liczne zapytania kierowców, Toyota zaleca aby importowane spoza Europy modele tankować droższym paliwem E5.

Kierowcy desperacko usiłują się dowiedzieć czy ich samochód może zostać uszkodzony. W związku z tym japoński producent obecnie „bada”, czy importowane samochody mogą tankować nowe paliwo E10.

W ciągu kilku dni od wprowadzenia na rynek paliwa E10, Toyota otrzymała setki komentarzy na swojej stronie internetowej. Dlatego zaoferowała nawet zbadanie, czy dotyczy to poszczególnych pojazdów. Niektórzy kierowcy mają trudności ze znalezieniem szczegółów w instrukcji obsługi lub korku wlewu paliwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News