Kierowcy są wściekli na nowe paliwo. Nie tak miało działać

Kierowcy są wściekli na nowe paliwo. Nie tak miało działać

nowe paliwo E10-fuel-problemy

Podaj dalej

Nowe paliwo zawitało do dystrybutorów na stacjach paliw 1 września. Już po kilku dniach kierowcy skarżą się na jego jakość i zgłaszają problemy z wydajnością. Jedną z ofiar tankowania nowego paliwa jest m.in kierowca sportowy Henry Neal.

Nowe paliwo oznacza problemy z samochodami

Nowe paliwo, które wraz z początkiem września zagościło na stacjach Anglii, Walii i Szkocji, powoduje problemy niektórych użytkowników dróg. Kierowcy skarżą się na problemy z samochodami po zatankowaniu nowej benzyny E10.

Nowa benzyna jest zmieszana z maksymalnie 10% odnawialnym etanolem. Składa się z materiałów takich jak zboża niskiej jakości, cukry i odpady drzewne. Niewątpliwie jest dzięki temu bardziej ekologiczna niż dotychczasowa benzyna.

Rząd liczy, że pozwoli zmniejszyć emisje CO2 w transporcie aż o 750 tys. rocznie. Niestety kierowcy twierdzą, że generuje problem innego rodzaju.

nowe paliwo E10
foto credit: PA

Niektórzy kierowcy skarżą się na problemy z wydajnością

Wprowadzenie eko paliwa ma swoje ciemne strony. Jak zapowiadał brytyjski rząd, zmiana paliwa ma odpowiadać usunięciu z dróg 350 tys. samochodów. Gdyby poczytać wszystkie skargi kierowców, może się okazać, że efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny.
Część z nich już bowiem odnotowała problemy z jazdą samochodem. W skrócie, nowa benzyna nie działa tak jak oczekiwali.

Wśród kierowców, których nowe paliwo niemiło zaskoczyło, jest jeden z utytułowanych brytyjskich kierowców sportowych. Henry Neal zatankował nowe paliwo do swojego Camperavana po czym po kilku kilometrach samochód utknął na trasie.

Informacja o tym zdarzeniu pojawiła się na Twitterze opatrzona komentarzem:

„Uważaj, a jeśli masz wątpliwości, musisz iść na łamanie portfela z Super bezołowiową”. (sic!)

Tweet zebrał setki interakcji, bo wielu kierowców wciąż nie ma pewności co do nowego paliwa. Jeden z użytkowników tak odpowiedział na zamieszczony tweet:

„To denerwujące! To znaczy, rozumiem, że jest to dobre dla środowiska i tak dalej, ale co z ludźmi, których nie stać na nowe samochody.

Drugi użytkownik stwierdził:

„Dziś rano skontaktowałem się z moim lokalnym dealerem Audi. Jak mówi gov.uk, jeśli nie jesteś pewien, dowiedz się od nich. Tylko po to, by powiedzieli, że nie mają pojęcia i trzeba sprawdzić rządową stronę internetową. Błędne koło”.

Wprowadzenie paliwa E10 będzie wspierać zwiększoną produkcję biopaliw w zakładach bioetanolu w północno-wschodniej Anglii. Jak pisze express.co.uk, zwiększy to możliwości zatrudnienia w okolicy. Dwa duże zakłady zapewnią bezpośrednio około 200 miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News