Niewidzialna wycieraczka- kosmetyczna pielęgnacja czy zimowy hit? Wyjaśniamy

Niewidzialna wycieraczka- kosmetyczna pielęgnacja czy zimowy hit? Wyjaśniamy

niewidzialna wycieraczka zimowy hit

Podaj dalej

Niewidzialna wycieraczka to coraz bardziej popularny produkt do samochodu. Jeszcze niedawno kierowcy traktowali ten kosmetyczny preparat, jako bajer do dopieszczenia auta, dziś chętnie po niego sięgają nie tylko fani detailingu. Zimą bardzo ci się przyda.

Niewidzialna wycieraczka- jak to działa i dlaczego warto ją stosować

Każdy z Was zapewne słyszał o preparacie, który nosi nazwę „niewidzialna wycieraczka”. Czy jak nazwa wskazuje, może zastąpić wycieraczki w aucie? Czy jeszcze do czegoś się przyda? Wyjaśniamy.

Środek popularnie zwany niewidzialną wycieraczką znajdziesz dziś na każdej półce stacji paliw i w sklepach obok wszelkiej maści magicznych preparatów. Jak działa?

Zasada jego działania jest prosta – wystarczy nałożyć go na czystą i suchą szybę np. czołową, a podczas deszczu środek działa w ten sposób, że woda z szyby samoczynnie spada za sprawą powietrza, które opływa samochód. Dlaczego tak się dzieje?

Preparat wygładza powierzchnię szyby i tym samym nadaj jej właściwości hydrofobowych. Specyfik w formie płynu uzupełnia mikro ubytki i zastyga, czyniąc powierzchnię szyby idealnie gładką. To tak, jakbyś posiadał teflonową patelnię, która łatwo się czyści. Czy to rozwiązanie ułatwi ci życie zimą?

niewidzialna wycieraczka

Świetny preparat, który pozwoli uniknąć zimowych problemów z szybami

Ogromną zaletą działania niewidzialnej wycieraczki jest fakt, że powierzchnię szyby czyści się znacznie łatwiej, gdy nadejdzie zima. Dlaczego?
Zalegający na szybie śnieg i lód nie przylegają tak mocno na szybie pokrytej preparatem, jak na tej, która go nie ma. To oznacza, że szybciej się ich pozbędziesz. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się nałożyć preparat, zastosuj go na wszystkie szyby w samochodzie.

Dzięki niemu nie tylko oszczędzasz wycieraczki, ale masz zagwarantowaną lepszą widoczność. To bardzo ważne zimą, gdy padający śnieg lub deszcz czyni jazdę samochodem prawdziwą zmorą. Szyba pokryta preparatem to o kilkadziesiąt procent lepsza przejrzystość, potwierdzona przez specjalistów od detailingu.

niewidzialna wycieraczka zimowy hit

Ile kosztuje niewidzialna wycieraczka, jaką wybrać i jak nakładać?

Wielu kierowców samodzielnie nakłada preparat i decyduje się na zakup środków polecanych w rankingach online. Cena jest bardzo przystępna, bo niewidzialną wycieraczkę można kupić już za 10 zł.

Jak sprawdzisz, cena często ma znaczenie, bo w przypadku tanich środków woda nie spływa z szyby tak skutecznie, jak z droższych. Ponadto trzeba je nakładać częściej.

Wśród tanich i sprawdzonych preparatów kierowcy polecają wycieraczkę Soft99 Ultra Glaco, którą można już kupić za 65 zł. W sklepach nie brakuje również droższych produktów, ale gdy wziąć pod uwagę ile zapłacisz za usługę profesjonalistom- może nie warto przepłacać? Pełen ranking najczęściej wykorzystywanych preparatów znajdziesz tutaj.

Niewidzialna wycieraczka zaaplikowana w studiu detailingowym to wydatek rzędu 125 zł  za szybę czołową, a trwałość tak wykonanej usługi wynosi 6 miesięcy w przypadku szyby czołowej, a gdy chodzi o boczne- nawet rok.

Jak samodzielnie zaaplikować preparat na szybę? Poniżej znajdziesz przydatne wideo. Biorąc pod uwagę fakt, że  nasze szyby zimą są nieustannie atakowane przez błoto pośniegowe, a użycie spryskiwaczy jest skuteczne jedynie tam gdzie sięgają wycieraczki, warto nieco zainwestować by bezpieczniej jeździć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News