Najlepsze na wysokie ceny paliwa silniki Dacii wycofane z produkcji. Renault na LPG też już nie kupisz

Najlepsze na wysokie ceny paliwa silniki Dacii wycofane z produkcji. Renault na LPG też już nie kupisz

dacia modele dacii

Podaj dalej

Modele Dacii z silnikiem LPG to bardzo dobry wybór w dzisiejszych czasach. Polacy chętnie kupują samochody tej marki, ze względu na cenę i nie najgorszą jakość. Silniki Eco-G dodatkowo oferowały możliwość taniego użytkowania nowego samochodu rumuńskiej marki. Dacia Duster Eco-G to jeden z ulubionych SUV-ów Polaków.

Te modele Dacii z silnikiem Eco-G nie są już dostępne

Producent zamyka zamówienia na modele silnikiem LPG Dacii, które są hitem sprzedaży na rynku. Wysokie ceny paliwa skutecznie wpłynęły na wzrost zainteresowania modelami napędzanymi przez LPG. Ci, którzy jeszcze nie zamówili Dustera i Joggera niestety nie mają już możliwości zakupu samochodów z tym wariantem silnika.

Marka właśnie wysłała notatkę do swojej sieci, ogłaszając „natychmiastowe zamknięcie zamówień” na ten 3-cylindrowy silnik benzyna-LPG.
To zła wiadomość biorąc pod uwagę, że od początku roku w Europie jedna trzecia sprzedaży przypada na wersje LPG. Odsetek ten sięga nawet dwóch trzecich rejestracji najnowszego Joggera, który nie używa oleju napędowego. Wyjątkiem jest na razie Sandero, którego producent oszczędził.

samochody Dacii bez LPG

Producent ma problemy z częściami

Dacia jest zmuszona zamknąć zamówienia ze względu na problem z dostawcą, którego system umożliwia stosowanie dwóch różnych paliw. Po problemach z półprzewodnikami to kolejna forma niedoboru, która obciąża Dacię i Renault. Modele Captur i Clio podzieliły ten los.

Jeśli chodzi o tych, którzy już zarezerwowali Joggera, Dustera, Clio lub Captura z silnikiem Eko-G LPG, to okres dostaw samochodów wydłuży się dodatkowo o 2 miesiące. Pozostaje mieć nadzieję, że ta trudna dla obu marek sytuacja nie potrwa długo. Na razie producent nie ujawnił, kiedy wznowi produkcję modeli Dacii z silnikami Eco-G.

Te kompaktowe SUV-y zużywają niewiele paliwa, są tanie, ECO i dostaniesz je od ręki. Każdy z nich to świetna propozycja dla polskich kierowców

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News