Te kompaktowe SUV-y zużywają niewiele paliwa, są tanie, ECO i dostaniesz je od ręki. Każdy z nich to świetna propozycja dla polskich kierowców

Te kompaktowe SUV-y zużywają niewiele paliwa, są tanie, ECO i dostaniesz je od ręki. Każdy z nich to świetna propozycja dla polskich kierowców

najnizsze zuzycie paliwa w SUV-ach Dacia, Hyundai i Renault JPG

Podaj dalej

Kupno nowego samochodu warto dobrze rozważyć i postawić na modele, które mają niewielkie zapotrzebowanie na paliwa, są tanie i oferują nowe technologie. Kryzys półprzewodników spowodował, że dostawy nowych samochodów znacznie opóźniono. Zdarza się nawet, że nie wiadomo jak długo przyjdzie czekać na nowy samochód. Są jednak modele, które można dostać prawie natychmiast, są tanie i nie generują wysokich kosztów. Jeśli lubisz nadwozie typu SUV, to każdy z nich będzie świetną propozycją.

Dacia Duster Eco-G z najtańszą opcją paliwa- dostępna od ręki już od 68 900 zł

Ta Dacia Duster Eco-G to jeden z ulubionych SUV-ów Polaków i trudno się dziwić, bo nie muszą wydawać kroci na tankowanie paliwa. Być może nie jest najpiękniejszy ani najnowocześniejszy, ale stosunek jakości do ceny czyni go bezkonkurencyjnym. Wiadomo, że nikt nie da więcej za mniej niż Dacia.

Cennik producenta startuje dla tego modelu od pułapu 68 900 zł. Za nieco więcej, bo za 83 300 zł można kupić gotowy model w wersji PRESTIGE ECO-G 100 niemalże od ręki. Opcję wyposażenia znajdziesz na stronie internetowej dealera Dacii tutaj. Ta wersja SUV-a z silnikiem 1.0 Eco-G, o mocy 100 KM, jeździ na benzynie lub LPG. Takie rozwiązanie pozwala na spore oszczędności paliwa. To przy dzisiejszych cenach na stacjach jest niezmiernie ważne.

Silnik tego SUV-a obiecuje zużycie 3,8 kg / 100 km przy użyciu LPG. Ma co prawda skromne osiągi, ale do korzystania na co dzień są wystarczające. Do tego producent dorzuca bagażnik o pojemności 445 litrów i niezłe wyposażenie.

Dacia Duster niskie zużycie paliwa

Renault Captur Mild-Hybrid już od 117 800 zł

Renault Captur to jeden z najciekawszych modeli w segmencie miejskich SUV-ów. Za 81 500 zł można kupić Renault Captur w wersji equlibre z silnikiem TCe 90, a za 85 000 zł z jednostką TCe 100 LPG. Silnik benzynowy 1.3 turbo, o mocy 90 KM zapewnia przyjemną jazdę z niskim zużyciem paliwa na poziomie max. 6 litrów.

Mocniejszy TCe 140 EDC jest miękką hybrydą i producent oferuje go już 117 800 zł w wersji techno. Silnik ten posiada oznakowanie ECO, więc oferuje niskie zużycie paliwa i przyzwoite osiągi. Przyspiesza do 100 km/h w nieco ponad 10 sekund. Model w tej konfiguracji posiada manualną skrzynię biegów i napęd na przednie koła.

Hybrydowe Renault Captur można dostać od ręki w wersji Intens. W tym wykończeniu otrzymasz m.in. 17-calowei koła, automatyczną klimatyzację, cyfrowe oprzyrządowanie i multimedia. Swoją własną konfigurację możesz stworzyć tutaj albo kupić gotowy model dostępny w salonie producenta. W tej drugiej opcji jest on nieco droższy.

renault captur tanie i niskie zuzycie paliwa

Hyundai Kona Hybrid od 110 500 zł wyróżnia się niskim zużyciem paliwa

Hyundai Kona Hybrid to pod względem designu jeden z najciekawszych miejskich crossoverów napędzanych przez tanie paliwa. Hybryda dysponuje silnikiem benzynowym o poj. 1,6 l o mocy 105 KM oraz elektrycznym, połączonym z dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Kona o łącznej mocy 141 KM, wyróżnia się szczególnie niskim zużyciem paliwa w jeździe miejskiej, gdzie ten typ samochodu najlepiej się sprawdza. Aby kupić ten model za 115 500 zł, będziesz musiał wejść na stronę internetową producenta, gdzie znajdziesz listę dostępnych samochodów. Od ręki znajdziesz świetną konfigurację nawet za 109 900 zł, w ofertach dealerów na Otomoto.

Hyundai Kona to dobra propozycja w rozsądnej cenie. Nowy samochód z niskim zużyciem paliwa, który posiada 18’calowe felgi, automatyczną klimatyzację, cyfrowe oprzyrządowanie i nowoczesne technologie. Trudno o coś lepszego w tym segmencie.

najnizsze zuzycie paliwa hyundai kona
Hyundai

Niskie ciśnienie w oponach? Zdziwisz się ile dopłacasz na paliwo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News