Kierowcy już nie szukają taniego SUV-a u Dacii. Ten model jest teraz dla nich świetną opcją w bardzo dobrej cenie

Kierowcy już nie szukają taniego SUV-a u Dacii. Ten model jest teraz dla nich świetną opcją w bardzo dobrej cenie

sprzedaz dacii i mg zs

Podaj dalej

Jeszcze całkiem niedawno wielu zwracało uwagę, że na rynku nie ma miejsca na budżetowe modele Dacii. Dziś wystarczy spojrzeć na rankingi sprzedaży, żeby się przekonać, że oferta rumuńskiego producenta to był strzał w dziesiątkę. To dlatego, że dziś wielu kierowców odwiedza salony w poszukiwaniu nowych i atrakcyjnych cenowo samochodów. Co więcej, Dacia ma nowych silnych konkurentów.

SUV od Dacii ze świetnym wynikiem, ale ktoś inny szturmem zdobywa rzesze klientów

Wyniki sprzedaży mówią jasno, że modele od Dacii są chętnie wybierane wśród kierowców, którzy nie lubią wydawać dużo na nowe samochody. Dacia Sandero zanotowała świetny wynik w 2022 roku ze sprzedażą 229 500 egzemplarzy. Tym samym znalazła się na drugim miejscu w Europie. Duster uplasował się tuż za nią. To dzięki świetnej ofercie samochodów z etykietą ECO-G napędzanych LPG.

Nie tylko w Polsce modele Dacii zajmują ważne miejsce w grupie tych budżetowych z nie najgorszym wyposażeniem. W Hiszpanii też coraz więcej klientów szuka modeli budżetowych, w dobrej relacji ceny do jakości. Ale w tym sezonie do gry wszedł nowy gracz, który nie robi nic innego, jak kradnie klientów rumuńskiego producenta.

mg zs kradnie sprzedaz dacii
MG Motor

Dzięki temu modelowi sprzedaż wzrosła aż 8-krotnie

Dobrym tego przykładem, jak zdobyć szybko klientów Dacii jest MG ZS. To tylko jeden z modeli, który w 2022 r. stał się jedną z rewelacji nie tylko na rynku w Hiszpanii. Kompaktowy SUV azjatyckiego giganta sprawił, że Saic Motors zwiększyło sprzedaż o ponad 800% w ciągu zaledwie jednego rok. W Hiszpanii, MG ZS, już jest lepszą opcją dla Dacii Sandero. Ma wszystko, a oferowany jest w bardzo podobnej cenie.

Najlepsze jest to, że powinien iść łeb w łeb z Dacią Duster ze względu na wielkość i segment, ale w tym przypadku walczy o cenę właśnie z Dacią Sandero, modelem gorszym pod każdym względem. Podczas gdy najprostsza i najtańsza wersja modelu rumuńskiej marki ma cenę wywoławczą 67 600 zł, najprostsza wersja MG ZS ma cenę wywoławczą ok. 65 660 zł (13 950 euro). Wiadomo oczywiście, że na końcową cenę wpływają warunki finansowania, odsetki i prowizje.

MG ZS, który na razie może świętować sukcesy w Hiszpanii, robi to z wielu powodów. Ma świetne modne nadwozie, jest kompaktowy i pojemny. W gamie modeli niskobudżetowych coraz więcej kierowców postrzega MG ZS jako znacznie ciekawszą opcję dla modeli Dacii. Wielu nie kryje również zaskoczenia tym, jak się prowadzi w wymagających testach łosia. Chińczycy zdobywają swoje miejsce dzięki dobrym produktom za rozsądną cenę.

NIE PRZEGAP

Ten nowy świetny samochód, tańszy niż jakikolwiek inny można już zamawiać. Będzie wielkim hitem w Polsce w najbliższych miesiącach

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News