Kierowcy BMW dostają nagrody za przejechane kilometry. To świetny sposób na darmową jazdę

Kierowcy BMW dostają nagrody za przejechane kilometry. To świetny sposób na darmową jazdę

2020-bmw-545e-plug-in-hybrid-m-sport-03-tapet-1600x900_47

Podaj dalej

BMW uruchomiło specjalny program BMW Points, w którym nagradza kierowców za każdy przejechany kilometr. Aby dostać największą zniżkę wynoszącą ponad 260 złotych, należy spełnić kilka warunków.

BMW Points to nowy i świetny pomysł na darmową jazdę

Klienci marki, którzy posiadają samochód producenta z napędem PHEV, otrzymują punkty za każdy przejechany kilometr. Zebrane punkty mogą wymieniać na darmowe ładowanie samochodu.

Producent wyznaczył kolejne strefy eDrive w Wielkiej Brytanii. Obecnie znajdują się one m.in. w Manchesterze, Edynburgu, Belfaście, Dublinie i Limerick.

Program, który producent zaprezentował pod koniec zeszłego roku, zachęca kierowców hybryd plug-in do korzystania z zalet napędu elektrycznego i podróżowania. Kierowcy zdobywają punkty, nie tylko jeżdżąc w określonych obszarach w trybie EV.
System punktowy obejmuje posiadaczy modeli: BMW 330e,  530e,  545e,  745e, X3 30e (od sierpnia 2021) oraz X5 45e. Wszystkie te modele posiadają bowiem najnowsze wersje platformy infotainment BMW

bmw-3-series-sedan-mc-phev-

Największy bonus wynosi ponad 260 złotych

Zasadniczo program oferuje bezpłatne ładowanie w zamian za przejechanie kilometrów elektrycznych. Za każdy przejechany km na napędzie elektrycznym, niemiecki producent oferuje 2 punkty,  a 4 za jazdę w strefach eDrive.

Kiedy kierowcom uda się zgromadzić 3200 punktów, dostaną nagrodę w postaci 260 zł do wykorzystania na ładowanie hybrydy w sieci BMW Charging.

Wysokość nagrody wzrasta do 133 zł przy 7500 punktach i 266 zł,  kiedy kierowca uzbiera 14,5 tys. punktów.
Ponadto BMW nagradza kierowców 20 punktami, za każdym razem, gdy hybryda ładuje się w czasie przekraczającym 15 minut i 500 punktów, dla każdego, który ładuje samochód ponad 20 razy w miesiącu.

Program niemieckiego producenta pojawił się w odpowiedzi na wątpliwości co do uznania napędu PHEV za ekologiczny. Ostatnie badania wykazały, że hybrydy plug-in są mniej skuteczne w redukcji emisji niż wcześniej sądzono. Działają prawidłowo tylko wtedy gdy wykorzystują elektryczny napęd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News