Hyundai wzywa do serwisów 3 nowe modele! Problem jest poważny- wypadają przednie szyby

Hyundai wzywa do serwisów 3 nowe modele! Problem jest poważny- wypadają przednie szyby

Hyundai-Santa-Fe-2020

Podaj dalej

Popularna marka samochodów Hyundai wzywa do serwisów właścicieli trzech modeli. Powodem jest usterka zagrażająca zdrowiu w przypadku gdy dojdzie do kolizji.

Oficjalny raport informuje o problemach z przednią szybą

Według raportu National Highway Traffic Safety Administration, trzy modele Hyundaia są zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów. Powodem jest usterka powstała przy klejeniu przedniej szyby.

Niewystarczające klejenie nie tylko zwiększa ryzyko obrażeń w czasie kolizji ale może pogorszyć działanie poduszki powietrznej pasażera. W przypadku gdyby doszło do kolizji przednia szyba może się oderwać i wypaść.

Problem  spowodował wadliwy lakier bezbarwny, przez który przednie szyby nie przylegają prawidłowo. W samochodach dotkniętych tą usterką,  właściciele mogą zauważyć wyciek wody przez przednią szybę lub nadmierny szum wiatru podczas jazdy.

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Akcją serwisową objęto ponad 26 000 samochodów

Jeśli posiadasz Hyundaia: Santa Fe z 2021, Sonata 2021, Elantra z roku 2020 lub 2021, to właśnie wydano zalecenie udania się do serwisów w związku z usterką przedniej szyby.

Jak informuje NHTSA, w tych trzech modelach kierowcy mogą doznać obrażeń z powodu nieprawidłowego wiązania szkła przedniej szyby. W ramach naprawy dealerzy usuną szybę przednią i ponownie zainstalują. Właściciele samochodów z usterką nie poniosą kosztów usunięcia  wady.

Na razie akcją serwisową objęto 26 413 egzemplarzy samochodów Hyundaia, w tym:

  • 9 596 modelu Sonata – wyprodukowanych między 29 października 2020, a 17 grudnia 2020
  • 8 561 modelu Santa Fe- wyprodukowanych  między 29 października 2020 a 17 grudnia 2020
  • 8 256 modelu Elantra -sedan wyprodukowanych między 29 października 2020 a 8 stycznia 2021

Wszystkie trzy modele z usterką, są montowane w fabryce Hyundai Motor Manufacturing Alabama w Montgomery. Producent skontaktuje się z właścicielami  samochodów, których dotyczy problem, począwszy od 25 lutego 2022 r.

To kolejna z akcji serwisowych marki. W zeszłym roku producent naprawiał tylny kierunkowskaz wraz z KIA w 500 000 samochodów. Wcześniej wycofywano 400 000 samochodów w związku z ryzykiem powstania pożaru na skutek wycieków oleju i paliwa.

Kilka dni temu producent wycofał zestawy cyfrowych wskaźników w Santa Fe, po tym jak się okazało, że na skutek zimna mogą stać się nieczytelne,.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News