Elon Musk ucieszył się z wyroku sądu. Plan ekologów przeciwko GigaBerlin, nie wypalił

Elon Musk ucieszył się z wyroku sądu. Plan ekologów przeciwko GigaBerlin, nie wypalił

gigafactory berlin elon musk

Podaj dalej

Przeciwnicy Tesli i niemieckiej Gigafactory Berlin, nie są zadowoleni z wtorkowego werdyktu Sądu we Frankfurcie. Elon Musk wręcz przeciwnie, bo nareszcie będzie mógł spokojnie przetestować sprzęt w swojej fabryce, zanim ta ruszy pełną parą.

Na początku czerwca,  agencja ochrony środowiska Brandenburgii udzieliła firmie Tesla tymczasowego zezwolenia, co było równoznaczne z tym, że firma otrzymała pozwolenie na przeprowadzenie ograniczonych testów funkcjonalnych, swoich urządzeń w fabryce samochodów elektrycznych.

Dwie grupy ekologiczne Green League i Nature Conservation Association, były przeciwne wydaniu tymczasowego zezwolenia Giga Berlin. W związku z tym, zwróciły się do Agencji Ochrony Środowiska, powołując się na obawy dotyczące bezpieczeństwa obiektu. Ich wysiłki ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem.

Sąd we Frankfurcie nad Odrą, ogłosił we wtorek swoją decyzję

Decyzja sądu nie była tą, na którą czekały grupy ekologiczne. Mało tego,  Sąd wspomniał o tym, że żadna z grup nie podnosiła wcześniej zasadności zezwoleń jakie już wcześniej firma otrzymała.

W ten sposób zasugerował, iż działanie było celowe a obie grupy czekały, do czasu jak powstaną duże części tego projektu. W ten sposób chciały opóźnić, a być może nawet odwołać uruchomienie Gigafactory Berlin

Ponadto sąd uznał, że:

„nie było oczywiste, że testy funkcjonalne, które były ograniczone w czasie, będą stanowić zagrożenie w rozumieniu rozporządzenia o niebezpiecznych incydentach, których nie można  zaakceptować w interesie ogólnym”.

 

Elon Musk cieszy się na to małe zwycięstwo dla Gigafactory

Budynek Gigafactory Berlin, jest na ukończeniu, a obserwacje obiektu wskazują, że Tesla rozpoczyna testy sprzętu do produkcji swoich elektryków. Jak pisaliśmy tutaj, nagranie z drona sugerowało, że Tesla już testuje lakiernię.

To dobrze wróży przyszłej fabryce zwłaszcza,  że dyrektor generalny Elon Musk, zapowiedział, debiut nowej technologii lakierowania. W Gigafactory Berlin zjedzie pierwsza Tesla, polakierowana według najnowszej technologii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News