Dacia nie może konkurować z tym 7-osobowym minivanem. Oferuje dużo więcej za niecałe 48 000 złotych

Dacia nie może konkurować z tym 7-osobowym minivanem. Oferuje dużo więcej za niecałe 48 000 złotych

wuling jiachen dacia konkurencja wnetrze fotele

Podaj dalej

Czy istnieje samochód, który oferuje 7 miejsc, kosztuje niewiele i nie jest to Dacia? Tym minivanem można jeździć bez strachu i wstydu. Ponadto kosztuje trzy razy mniej niż do niego podobne.

Dacia przy nim wcale nie jest taka tania

Ten 7-osobowy minivan nazywa się Wuling Jia Chen i jak Dacia Spring pochodzi z Chin. Jego mocnym atutem jest cena, bo kosztuje mniej niż 10 000 euro. Ponadto jest tak dobry, jak wygląda i można nim jeździć bez żadnych obaw. To oznacza, że wypadałoby patrzeć z uśmiechem na tych, którzy wydają trzy razy więcej by kupić tej klasy samochód.

To, że na tę chwilę nie ma go w Europie, nie znaczy, że do niej nie trafi, jak wiele chińskich marek. Te mają się świetnie i tak samo się sprzedają. Wiadomo już, na przykład, że tani Wuling na pewno trafi do Hiszpanii.

wuling jiachen dacia konkurencja jpg
Wuling Motors

Takiego elastycznego wnętrza nie jeden może zazdrościć

Wuling znacząco wyróżnia się swoim elastycznym wnętrzem i umiejętnością dostosowania się do potrzeb kierowcy. Znajdujące się wewnątrz siedzenia w układzie 2+2+3 można złożyć i przekształcić samochód w praktyczną w furgonetkę. Ponadto maksymalna ładowność Wuling to 1177 litrów jest większa niż w przypadku wielu modeli, jakie oferuje Dacia.

Silnik samochodu to benzynowa jednostka z turbosprężarką o mocy 147 KM. Współpracuje ona z ośmiobiegową skrzynią biegów, generując zużycie paliwa na poziomie 7,2 litra na 100 km. To niewiele jak na samochód o takich gabarytach.

Wbrew niskiej cenie zakupu Wuling ma bardzo wytrzymałą stalową konstrukcję i oferuje wiele poduszek powietrznych. Minivan w wersji Access kosztuje w Chinach 9776 euro, a najwyższa wersja 14 181.

cd.tekstu pod grafiką

wuling jiachen dacia konkurencja silnik
Wuling Motors

Prawie pięć metrów w eleganckim opakowaniu

Wuling Jia Chen mierzy 4,78 metra i wyróżnia się tłumu elegancką osłoną chłodnicy. To dlatego  wcale nie wygląda na tani samochód. Za tę stylistykę odpowiadają projektanci Wuling Motors, która produkowała tanie samochody elektryczne z Liuzhou w regionie Guangxi.

Teraz przeskakują do segmentu pojazdów napędzanych silnikiem benzynowym z eleganckim wnętrzem, wyposażonym w ekran kontrolny o przekątnej 10,25 cala.

Dacia kontra chiński Wuling Jia Chen przód
Wuling Jia Chen

Wygląda świetnie i jest tańszy niż Dacia Duster. To model dla tych, którzy chcą mieć nowego taniego SUV-a.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News