Audi wstrzymuje produkcję niektórych modeli. Ma dwa ważne powody

Audi wstrzymuje produkcję niektórych modeli. Ma dwa ważne powody

Audi A4 B9 FL

Podaj dalej

Audi, producent samochodów klasy premium wstrzymuje produkcję samochodów, co oznacza, że klienci oczekujący na modele A4 i A5 muszą uzbroić się w cierpliwość. Marka należąca do koncernu Volkswagena ma problem z dostawami, które dodatkowo napędza blokada w Chinach.

Wojna na Ukrainie i koronawirus powodują blokadę produkcji w fabryce Audi

Audi musi tymczasowo wstrzymać produkcję niektórych swoich modeli. Producent samochodów poważnie cierpi w związku z wąskimi gardłami w dostawach, które dodatkowo napędza blokada w Chinach.

W związku z tym fabryka Audi w Neckarsulm wstrzymuje produkcję. Przerwa potrwa od 16 do 20 maja i obejmie produkcję modeli A4 i A5 Cabrio. O tym fakcie poinformowała w piątek rzeczniczka producenta. Wcześniej „Heilbronner Stimme” informował, że powyższa przerwa w produkcji dotyczy również produkcji topowego modelu A8.

fot. M.Hajduk

Modele A6 i A7 nadal w produkcji

Samochody z gamy modeli producenta A6 i A7 zjadą z taśmy montażowej fabryki w Neckarsulm zgodnie z planem. To samo dotyczy dwóch sportowych samochodów R8 i E-Tron GT, których produkcja odbywa się w zakładach Böllinger Höfe w Heilbronn.

Według rzeczniczki producenta, cytowanej przez gazetę, sytuacja w zakresie dostaw jest zmienna, a te zachodzą w krótkim czasie, dlatego stabilność planów produkcyjnych nie jest pewna.

To nie pierwszy raz w tym roku, gdy niemiecki producent musi wstrzymać taśmy produkcyjne. Poprzednia przerwa w produkcji modeli A4 i A5 miała miejsce w okresie od 7 do 11 marca. Z kolei w zakładzie Neckarsulm, w którym produkowane są modele A6 i A7 produkcję wstrzymano na okres od 7 do 18 marca.

Audi to quattro, ale to ten innowacyjny detal sprawia, że dziś wszyscy pragną RS3 w garażu [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News